شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

راهنمای خرید جارو شارژی

راهنما خرید

راهنمای خرید جارو شارژی

آیا می‌خواهید با خرید جارو شارژی، کار خود را راحت‌تر کنید و از دست سیم اضافی خلاص شوید؟ اگر اینطور است و می‌خواهید با استفاده از جارو شارژی تمیز کردن منزل و اتومبیل خود را راحت‌تر انجام دهید، باید در مورد خرید جارو شارژی چند نکته را در نظر داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم با ارائه راهنمای خرید جارو شارژی شما را در انتخاب محصول مناسب همراهی کنیم. ما در مقاله بهترین جارو شارژی بازار کدام است؟ تعدادی از جاروهای خوب بازار را معرفی کرده ایم.

انواع مدل‌های جارو شارژی

جاروهای شارژی در دو نوع تولید می‌شوند. پیش از خرید باید بدانید که کدام برای شما مناسب است. در تعیین نوع جارو شارژی، کاری که از آن انتظار دارید بسیار مهم است. اما پیش از این بررسی، باید انواع جارو شارژی را معرفی کنیم.

جارو شارژی پارویی

جارو شارژی  پارویی، همان‌طور که از نام آن پیدا است، محصولی است ایستاده که به شکل پاروی جاروهای برقی است، با این تفاوت که بدنه جداگانه ندارد. این جاروها برای استفاده در منزل مناسب هستند و جای کمی هم می‌گیرند.

جارو شارژی دستی

این نوع جارو شارژی کوچک و سبک است. این جاروها می‌توانند به جای جاروهای دستی سنتی و قدیمی استفاده شوند، همچنین می‌توان از آن‌ها در اتومبیل یا برای تمیز کردن تخت و مبل استفاده کرد. در واقع برای تمیز کردن محدوده‌های کوچک مناسب هستند.

جاروهای شارژی چند کاره

علاوه‌بر شکل دستگاه، جاروهای شارژی بر اساس نوع عملکرد نیز دسته‌بندی می‌شوند. اغلب از جارو شارژی‌ها برای تمیز کردن گرد و غبار و آشغال‌های ریزی که روی زمین ریخته است استفاده می‌شود، با این حال برخی از آن‌ها قابلیت جمع کردن آب را نیز دارند. اگر فقط می‌خواهید اتومبیل خود را تمیز کنید، احتمالاً جارو شارژی تک کاره کافی است، اما برای تمیز کردن منزل، جاروی چند کاره‌ای که بتواند آب را جمع کند، کمک بزرگی است.

راهنمای خرید جارو شارژی

کدام بهتر است؛ جارو شارژی دستی یا پارویی

برای آن که در همین ابتدا اولین نکته در تصمیم‌گیری را بررسی کنیم، باید به انتخاب نوع جارو شارژی بپردازیم. با توجه به آنچه گفتیم، این که شما چه انتظاری از جارو دارید و این که قرار است در کجا از آن استفاده کنید در تصمیم‌گیری اهمیت دارد. بنابراین اگر برای تمیز کردن کف زمین به جارو شارژی نیاز دارید، جارو شارژی دستی نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. به همین ترتیب برای تمیز کردن اتومبیل، جارو شارژی پارویی اصلاً انتخاب مناسبی نیست، چرا که ابعاد آن برای اتومبیل طراحی نشده است.

راهنمای خرید جارو شارژی بر اساس ویژگی‌های فنی

حال که یک انتخاب کلی بر اساس شکل و کارایی جاروها انجام دادیم، باید به مشخصات و ویژگی‌های فنی ان توجه کنیم. در ادامه به هر یک از موارد مهم خواهیم پرداخت.

توان مصرفی

توجه به توان مصرفی بسیار مهم است. مقدار توان مصرفی جارو نشان می‌دهد که در چه مدت شارژ می‌شود و این که تا چه مدت بعد از شارژ می‌توان از آن استفاده کرد. چنانچه یکی از مدل‌های استاندارد را بخرید که حدود 12 ولت توان دارند، در 15 دقیقه می‌توانید آن را شارژ کنید و در صورت شارژ کامل تا 10 دقیقه مداوم از آن استفاده کنید. بنابراین اگر جاروی قوی‌تری نیاز دارید، باید به این نکته توجه کنید که توان مصرفی آن چقدر است. به این ترتیب بهتر است برای جارو شارژی اتومبیل، یک شارژر فندکی داشته باشید تا شاید در جایی دور از خانه نیاز به شارژ پیدا کنید.

جنس بدنه

در حال حاضر اکثر جارو شارژی‌های موجود در بازار، از جنس پلاستیک فشرده هستند. این نوع پلاستیک، وزن کمی دارد و در استفاده دست را اذیت نمی‌کند. البته باید مراقب برخورد آن‌ها با سطوح دیگر باشید، چرا که آسیب پذیر هستند و ممکن است صدمه ببینند.

راهنمای خرید جارو شارژی

برند

ویژگی مهم بعدی که باید در خرید جارو شارژی به آن توجه کنید، برند محصول است. بهترین برندهای موجود در بازار عبارتند از: بوش، فیلیپس، کنوود، بلک اند دکر، آاگ، الکترولوکس، شیائومی و فکر. البته بهترین جارو شارژی، لزوماً گران‌ترین است و با توجه به نام‌هایی که در لیست می‌بینید ممکن است چنین تصور کنید. در ادامه مدل‌هایی از برندهای مختلف معرفی خواهیم کرد که برخی از آن‌ها با وجود امکانات و کیفیت خوب قیمت مناسبی دارند.

میزان مکش

مکش جارو یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. در واقع این کار جارو است و باید آن را به نحو احسن انجام دهد. متأسفانه برخی از جارو شارژی‌ها پس از مدتی استفاده از این نظر ضعیف می‌شوند. بنابراین پیش از خرید جارو شارژی، حتماً پرس و جو کنید و از تجربیات افرادی که از مدل انتخابی شما استفاده کردند، بهره ببرید.

توانایی مکش مایعات

ممکن است برای برخی این ویژگی اهمیت چندانی نداشته باشد، چرا که مایعات را با روش‌های دیگر هم می‌توان جمع کرد. اما تصور کنید آب روی فرش ریخته باشد، فرش را نمی‌توان به راحتی خشک کرد، بنابراین بهتر است جارویی داشته باشیم که با قدرت مکش بالا بتواند تا جای ممکن خیسی فرش را بگیرد.

مخزن جارو

اندازه مخزن جارو، یعنی جایی که آشغال‌ها و گرد و غبار در آن جمع می‌شود هم مهم است. معمولاً مخزن جارو شارژی‌ها کوچک است و پس از چند بار استفاده باید خالی شود. البته اندازه مخزن در جارو شارژی پارویی بیشتر است. با این حال ممکن است بزرگترین اندازه مخزن هم برای مناطقی که گرد و خاک زیادی دارند کوچک باشد، بنابراین این مورد نمی‌تواند معیاری اساسی باشد.

راهنمای خرید جارو شارژی

امکانات جانبی

برخی از امکانات عملکردی نیستند و فقط به عنوان ویژگی‌های جانبی در جارو شارژی قرار داده شده‌اند که ممکن است برای شما مهم باشند. این امکانات عبارتند از:

نشانگر باتری

نشانگر باتری، روی دستگاه قرار دارد و نشان می‌دهد که شارژ باتری در چه وضعیتی است. توجه به آن به شما کمک می‌کند که جارو را به موقع شارژ کنید و در صورت کم بودن شارژ از آن استفاده نکنید، چرا که در این صورت فشار زیادی به دستگاه خواهد آمد و عملکردهای دیگر مانند قدرت مکش را کم خواهد کرد.

تاشو بودن دسته

اگر در منزل جای کافی ندارید، هنگام خرید جارو شارژی پارویی، به تاشو بودن دسته آن توجه کنید. ضمن این که به این ترتیب جابه‌جایی آن نیز به مراتب راحت‌تر خواهد بود.

جاروهای شارژی هوشمند

تا به حال به این فکر کرده‌اید که: «کاش قبل از رسیدن به خانه همه جا تمیز می‌شد» باید بگوییم که جارو شارژی هوشمند این کار را انجام داده است. این جاروها ربات‌هایی هستند که توانایی تشخیص مانع را دارند و می‌توانند در خانه حرکت کنند. کافی است به مدت کافی شارژ شده باشند. در این صورت حتی وقتی بیرون از خانه هستید، می‌توانید آن‌ها را به راه بیاندازید. البته این جاروها به اندازه انواع معمولی قدرت مکش ندارند، اما می‌توانند کمک زیادی در کار منزل باشند. در هنگام خرید جارو شارژی هوشمند، باید به چند نکته توجه کنید.

همانطور که گفتیم مکش این جاروها کم است، بنابراین اگر تمام خانه را فرش کرده‌اید، برای شما مناسب نیستند. بهتر است افرادی که منزل‌شان بیشتر سرامیک یا پارکت است از این محصول استفاده کنند تا مکش و توانایی حرکت دستگاه، پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد.

متأسفانه مدل‌های ارزان قیمت جارو شارژی هوشمند، نمی‌توانند همه انتظارات را برآورده کنند. بنابراین اگر می‌خواهید این جارو تا حد زیادی جایگزین جارو برقی یا انواع شارژی دیگر شود، نیاز است که هزینه زیادی بپردازید.

این جاروها نسبت به انواع دیگر جاروهای شارژی باید در فواصل زمانی کمتر تخلیه شوند چرا که مخزن بسیار کوچکی دارند. بنابراین توجه داشته باشید که نباید این کار را فراموش کنید، چرا که در غیر این صورت خانه تمیز نخواهد شد.

راهنمای خرید جارو شارژی

تعمیر جارو شارژی

اگر به هر دلیل جاروی شما دچار اشکال شد، بهتر است ابتدا به سراغ نمایندگی آن بروید. چنانچه برندی که خریداری کردید، در ایران نمایندگی ندارد، می‌توانید از کمک فروشنده استفاده کنید تا تعمیرکاری حرفه‌ای به شما معرفی کند. تعویض لوازم جانبی یا تعمیر آن‌ها نیاز به تخصص دارد و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. مطالعه این راهنمای خرید جارو شارژی، می‌تواند تا حد زیادی در تشخیص منبع اشکال به شما کمک کند. اما این نکته را بدانید که جاروهای شارژی اگر دچار ایراد شوند، اغلب از جانب باتری آن‌ها است.

سخن پایانی

جارو شارژی در زندگی وایرلس امروز یکی از نیازهای مهم است. با توجه به این که تکنولوژی مدام در حال پیشرفت است و ابعاد مختلف زندگی بشر را در دست گرفته است، شیوه نظافت نیز دستخوش تغییراتی شده است، که افزایش خرید جارو شارژی یکی از آن‌ها است.

جاروهای شارژی کارایی بسیار زیادی دارند، چرا که می‌توانیم از آن‌ها برای نظافت سطوح مختلف استفاده کنیم. برای مثال تمیز کردن خودرو. تا پیش از این فقط هر بار که به کارواش می‌رفتیم، امکان جارو کشیدن داخل خودرو برا ما وجود داشت و این کار با استفاده از جاروهای برقی معمولی در منزل دشوار بود. اما حالا می‌توانیم جارو شارژی سبکی بخریم تا این مشکل حل شود.

به نظر شما چنین محصولاتی برای زندگی ضروری هستند؟ آیا می‌توان جارو شارژی را به کلی جایگزین جارو برقی کرد؟ شما از کدام برند استفاده کرده‌اید؟ نقاط قوت و ضعف آن چیست؟

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن