شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

بررسی دستبند هواوی Huawei Band 4 Pro

بررسی تخصصی

دستبندهای ورزشی زیادی در بازار وجود دارد که کم و بیش از نظر ظاهری یکسان و از نظر عملکرد امکانات مشابه دارند ، بنابراین به نظر می رسد آنها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. بنابراین دستبند هواوی Huawei Band 4 Pro  که در نام Pro  را یدک می‌کشد چه تفاوتی با سایر مدل های موجود دارد؟

به عنوان جدیدترین عضو خانواده دستبند هوشمند هواوی ، دستبند Huawei 4 Pro از نظر طراحی ساده ، سبک وزن و از نظر اندازه کوچک است و بار اضافی برای مچ دست هنگام پوشیدن طولانی مدت نخواهد داشت. از لحاظ کاربردی ، این دستبند هوشمند نه تنها دارای فناوری نظارت بر ضربان قلب TruSeen اختصاصی هواوی ، با نظارت جامع تر و دقیق تر ، با برنامه سلامت ورزشی هوآوی است ، بلکه تمام داده های ورزشی و سلامتی را نیز به شما ارائه می دهد. همچنین بسیاری از کارکردهای جدید مانند NFC ، پخش موسیقی ، عکاسی از راه دور و غیره را دارد.

 

بررسی دستبند هواوی Band 4 Pro  : طراحی حرفه ای تر

صرف نظر از اینکه دستبند هوشمند Huawei Band 4 Pro را برای چه کاری استفاده می‌کنید، ورزش و سلامتی یا به عنوان یک دستبند مدرن که به ظاهر شما زیبایی ببخشد، این دستبند برای استفاده در هر شرایطی مناسب است.

دستبند هواویBand 4 Pro   مجهز به صفحه نمایش رنگی AMOLED HD با ابعاد 0.95 اینچ است، با توجه به استفاده از صفحه نمایش AMOLED کیفیت رنگ بسیار خوبی دارد. اپلیکیشن Huawei Sports Health که برای اتصال دستبند به گوشی لازم است امکانات فراوانی در اختیار قرار می‌دهد.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-3.jpg

هواوی از بند سیلیکونی برای Band 4 Pro  استفاده کرده است، این باعث سبک شدن وزن کلی آن شده است اما در استفاده طولانی مدت یا در روزهای گرم ممکن است مچ دست عرق کند. این دستبند با سه رنگ مشکی، قرمز و طلایی عرضه می‌شود. دستبند هوشمند هواوی طراحی زیبایی دارد و با سبک های مختلف لباس هماهنگ می‌شود.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-4.jpg

هواوی این دستبند هوشمند همراه با گوشی Nova 6 عرضه کرده است. رنگ قرمز گوشی Nova 6 بر خلاف دیگر رنگ ها ساده نیست، بلکه روی آن لوگوی اختصاصی نوا استار حک شده است.

رنگ قرمز دستبند هواوی Band 4 Pro نیز از همین الگو پیروی می‌کند، دارای لوگوی اختصاصی Nova Star و شماره گیر اختصاصی با همان ظاهر گوشی Nova 6 است.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-5.jpg

بررسی دستبند هواوی Band 4 Pro  : عملکرد موقعیت یابی GPS

این دستبند به یک تراشه GPS مستقل داخلی مجهز شده است که به شما اجازه می‌دهد موقعیت های خود را بدون نیاز به اتصال به گوشی ثبت کنید. در واقع GPS این دستبند مستقل از گوشی بوده و برای استفاده از این قابلیت نیاز نیست گوشی را همراه داشته باشد.

دستبندهای هوشمند بسیار زیادی در بازار موجود است اما تعداد کمی از آنها مجهز به GPS داخلی هستند و برای استفاده از این قابلیت حتما باید به موبایل متصل باشد.  در حالی که Huawei Band 4 Pro دارای GPS داخلی است و فعالیت های ورزشی را مستقل بدون نیاز به گوشی ضبط می‌کند. اما یک سوال پیش می‌آید، موقعیت یابی این دستبند چقدر دقیق است؟ ما یک دستبند که GPS داخلی مستقل ندارد را با Huawei Band 4 Pro را مقایسه کرده ایم تا تفاوت بین دو را ببینیم.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-1.jpg

گزینه پیاده روی در فضای باز هر دو دستبند را فعال کردم و به راه خود ادامه دادم، در ابتدا تفاوت آشکار بین این دو مدل مشاهده نکردم اما هر چه جلوتر رفتم و مسافت بیشتر شد شاهد تفاوت چشمگیر بین محاسبه این دو مدل بودم. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید دستبند Band 4 Pro بسیار دقیق تر است.

دستبند Huawei Band 4 Pro با تکیه بر GPS داخلی ، موقعیت مکانی را دقیق تر ثبت می‌کند. علاوه بر این ، یک تراشه GPS مستقل در بدنه کوچک دستبند نصب شده است در حالی که هیچ تغییر قابل توجهی در ضخامت و وزن آن ایجاد نشده است. که این امر در طراحی صنعتی یک برگ برنده است. در مورد مسئله مصرف باتری ، از تجربه من در چند روز گذشته ، با توجه به اضافه شدن تراشه GPS مصرف باتری مناسب دارد و به نسبت نسل قبل تفاوت قابل توجهی ندارد.

 

عملکرد ورزشی و نظارت بر سلامت

از آنجا که این عضو جدیدی از سری دستبندهای ورزشی هواوی است ، دستبند Huawei Band 4 Pro به طور معمول دارای طیف کاملی از حالتهای ورزشی است. این دستبند از 11 حالت ورزشی پشتیبانی می کند که شامل دویدن در فضای باز ، دویدن در فضای داخلی ، پیاده روی در فضای باز ، پیاده روی در فضای داخلی ، دوچرخه سواری در فضای باز ، دوچرخه سواری در فضای داخلی ، دستگاه الپتیکال ، دستگاه رووینگ ، شنا در استخر و غیره می باشد. همچنین ضربان قلب ، سرعت ، مسیر ، زمان ورزش و سایر داده های ورزشی را در بصورت لحظه ای  در اپلیکیشن Huawei Sports Health نمایش می دهد و تجزیه و تحلیل دقیق از وضعیت سلامتی و ورزش به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال ، حالت ” outdoor walking” که در بالا باز کردم  ، علاوه بر نشان دادن مسیر حرکت ، تعداد گام های برداشته شده و سایر داده ها نیز نمایش می‌دهد.

دستبند هواویBand 4 Pro  از نمایش ضربان قلب بصورت لحظه‌ای پشتیبانی می کند ، که به شما امکان می دهد ضربان قلب خود را بصورت لحظه‌ای هنگام پیاده روی ، دویدن و دوچرخه سواری مشاهده کنید. ممکن است بپرسید نمایش لحظه‌ای ضربان قلب چه کاربردی دارد؟ دستبند هواوی می تواند بر اساس ضربان قلب فعلی شما ، درباره وضعیت ورزش شما قضاوت کند. به عنوان مثال می‌توانید ببینید که چه مقدار از زمان پیاده روی 23 دقیقه ای و 53 ثانیه ای شما باعث اثر چربی سوزی شده است، که می تواند برای کنترل شدت ورزش استفاده شود و ورزش خود را دقیق تر و کارآمد تر کنید. حالت ورزشی که در حال انجام آن هستید را تنظیم کنید تا بر اساس همان ورزش محاسبه کند.

این دستبند از انوع داده های سلامتی از جمله نظارت بر فشار اکسیژن و کیفیت خواب پشتیبانی می‌کند. کیفیت خواب در طول شب را نظارت می‌کند ،شش مشکل عمده خواب را نیز رصد کنید ، و توصیه های علمی و مؤثر در مورد بهبود کیفیت خواب ارائه می‌دهد.

 

بررسی دستبند هواوی Band 4 Pro  : عملکرد هوشمند

علاوه بر ردیابی ورزش و سلامتی ، از نظر سبک زندگی هوشمند نیز جامع کامل است. با داشتن فناوری NFC می‌توانید از به جای کارت اتوبوس استفاده کنید، برای باز کردن قفل های هوشمند مجهز به NFC ، پرداخت سریع و دیگر قابلیت هایی که تکنولوژی NFC ارائه می‌دهد بهره ببرید.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-8.jpg

از جمله دیگر عملکردهای Huawei band 4 Pro ، من از عملکردهای کنترل پخش موسیقی و عکاسی با کنترل از راه دور تحت تأثیر قرار گرفتم. این دستبند از عملکرد کنترل موسیقی پشتیبانی می کند ، هنگام اتصال دستبند به موبایل می‌توانید موسیقی در حال پخش را متوقف یا اجرا کنید، آهنگ در حال پخش را تغییر داده و موسیقی دیگری پخش کنید یا میزان صدا را تغییر دهید. استفاده از این قابلیت هنگام ورزش یا پیاده روی رومزه بسیار کاربردی است، برای تعویض موسیقی نیاز نیست موبایل از جیب خارج کنید، با دستبند به راحتی آن را کنترل کنید. هنگام متوقف یا اجرا کردن مجدد موسیقی از طریق دستبند عملکرد آن سریع است و تاخیر بسیار کمی وجود دارد.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/03/Huawei-Band-4-Pro-Review-7.jpg

هنگام عکاسی می‌توانید از دستبند به عنوان شاتر دوربین استفاده کنید و تصاویر بهتر با زاویه های متفاوت ثبت کنید. در حالی که دستبند به موبایل متصل است، دوربین تلفن همراه را روشن کنید ، آیکون دوربین روی دستبند ظاهر می شود ، برای ثبت عکس آیکون را فشار دهید. همانند قابلیت کنترل موسیقی، عملکرد شاتر دوربین نیز مناسب است و تاخیر کمی دارد.

 

جمع بندی

ویژگی های مختلف چون GPS داخلی با دقت بالا، نظارت بر فعالیت های ورزشی، پایش وضعیت سلامتی مانند ضربان قلب، سنجش کیفیت خواب از آن یک دستبند هوشمند تمام عیار می‌سازد که تمام خواسته های را برآورده می‌کند.

علاوه بر این ، افزودن NFC چند منظوره ، و همچنین کارکردهایی از قبیل کنترل موسیقی ، جستجوی تلفن همراه ، یادآوری اطلاعات مهم باعث می شود تا این امر نه تنها یک دستبند بلکه بخشی از زندگی روزمره ما باشد.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن