شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

نحوه اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون

آموزش

وصل کردن آیفون به تلویزیون می‌تواند تجربه‌ای بسیار جالب را برایتان به همراه داشته باشد چون در این شرایط قادر خواهید بود که محتوای روی صفحه گوشی را بر روی نمایشگر بزرگ تلویزیون به تصویر بکشید یا حتی موزیک مورد نظرتان را از آیفون یا آیپد در تلویزیون پخش کنید. اما سوال اینجاست که چطور می‌توان آیفون یا آیپد های اپل را به تلویزیون متصل کرد. در ادامه این مطلب به آموزش نحوه اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون می‌پردازیم. بنابراین با فروشگاه هایتل همراه باشید.

نحوه اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون : مقدمه

یکی از اقدامات جالبی که می‌تواند تجربه‌ای متفاوت را در استفاده از گوشی موبایل برایتان به همراه آورد مربوط به اتصال گوشی به تلویزیون می‌شود. روش های مختلفی برای وصل کردن موبایل های اندرویدی به تلویزیون وجود دارد که شاید در مطلبی مجزا به آموزش تمام این روش ها پرداختیم، اما حالا و در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با نحوه اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون صحبت کنیم. برای وصل کردن آیپد و آیفون های اپل به TV هم راه‌کارهایی وجود دارد که با توجه به شرایط می‌توان از آن ها استفاده کرد.

ما در ادامه این مقاله اختصاصی قصد داریم به آموزش روش هایی بپردازیم که با استفاده از آن ها قادر به خواهید بود گوشی آیفون یا تبلت آیپدتان را به تلویزیون متصل کنید. در برخی از این روش ها ممکن است تجربه کاربری محدودتری نسبت به روش های دیگر برایتان به ارمغان آورده شود. طبیعتا هرچقدر روش پیشرفته‌تر و بهتری مورد استفاده قرار گیرد، تجربه کاربری بهتری هم از دستگاه دریافت می‌کنید. پس ارگ دوست دارید با روش های وصل کردن آیفون و آیپد به TV آشنا شوید این مطلب اختصاصی را از دست ندهید و با فروشگاه هایتل همراه باشید.

روش اول: اتصال با کابل HDMI و مبدل Digital AV Adapter

یکی از ساده ترین روش هایی که می‌توانید از آن برای وصل کردن موبایل اپل یا آیپد خود به تلویزیون استفاده کنید مربوط به بکارگیری یک مبدل Digital AV Adapter و کابل HDMI می‌شود. این روش ساده ترین و ابتدایی ترین روشی است که می‌توان از آن استفاده کرد و خوشبختانه اصلا پیچیده و سخت نیست. کابل HDMI در واقع همان کابلی است که می‌تواند مستقیما به پورت اتصالی که در تلویزیون های جدید امروزی ارائه شده وصل شود. این کابل حتی به طور پیش فرض به همراه برخی از تلویزیون ها ارائه می‌شود اما اغلب آن ها به طور پیش فرض از این کابل بهره‌مند نیستند و شما ملزم به خرید آن خواهید بود. اما مبدل Digital AV Adapter چیست؟ این مبدل امکان برقراری ارتباط مابین آیفون یا آیپدتان با سر دیگر کابل HDMI را مقدور می‌سازد. بنابراین در یک سر این مبدل سوکت لایتنینگ (Lightening) تعبیه شده که می‌تواند مستقیما به پورت شارژر آیفون وصل شود و یک سر دیگر آن ورودی HDMI دارد که سر آزاد سوکت HDMI وصل شده به تلویزیون به آن متصل می‌گردد. بدین ترتیب اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون برقرار خواهد شد.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/01/connect-your-iphone-to-tv-1.jpg

جالب است بدانید که روی اغلب مبدل های Digital AV Adapter یک سوکت مجزای دیگر هم برای اتصال مستقیم شارژر تعبیه شده که با وصل کردن شارژر گوشی به آن می‌توانید همزمان با وصل بودن موبایل اپل به TV نسبت به شارژ کردن باتری دستگاه هم اقدام کنید و بدین ترتیب از خالی شدن شارژ باطری آیفون یا آیپدتان جلوگیری به عمل آورید. البته این قابلیت توسط همه مبدل های Digital AV Adapter پشتیبانی نمی‌شود و برخی از آن ها از سوکت شارژ نام برده شده بهره‌مند نیستند. یکی از اصلی ترین معایب این روش مربوط به محدود بودن بیش از اندازه میزان فاصله شما از تلویزیون می‌شود. در این روش چون اتصال گوشی به TV به صورت سیمی برقرار شد، طبیعتا نمی‌توانید خیلی از آن فاصله بگیرید و ارتباطی سیمی مابین گوشی و تلویزیون دائم باید برقرار باشد.

اما کیفیت عملکرد آیفون و آیپد در حالتی که بدین شیوه به تلویزیون وصل شوند چطور است؟ در این حالت صفحه نمایش آیفون روی تلویزیون آینه می‌شود و هر اقدامی که شما انجام دهید مستقیما روی صفحه TV به تصویر کشیده خواهد شد.تقریبا اغلب اپلیکیشن های آی او اسی در این حالت قابلیت سازگاری با نمایش روی صفحه تلویزیون را خواهند داشت و تصویر آن ها بدون مشکل روی صفحه تلویزیون آینه می‌شود. خیلی از اپلیکیشن های پخش ویدیو و موزیک از قبیل نتفلیکس (Netflix) هم در این حالت علاوه بر آینه شدن محتوای صفحه امکان استفاده از برخی دکمه ها و گزینه های کنترل از راه دور و بهینه را هم فراهم می‌کنند. بنابراین یکی از ساده ترین روش هایی که می‌توانید از آن برای وصل کردن آیفون یا آیپد خود به TV استفاده کنید مربوط بکارگیری کابل HDMI و مبدل Digital AV Adapter می‌شود.

خرید تبدیل لایتنینگ اپل HDMI Digital AV Adapter

روش دوم: اتصال با اپل تی وی (Apple TV)

خیلی از افراد با شنیدن نام اپل تی وی تصور دارند که این محصول یک تلویزیون اختصاصی و پیشرفته است که شرکت اپل تولید کرده، اما در واقع اینطور نیست چون Apple TV یک ابزار الکترونیکی اختصاصی برای سهولت اتصال گجت های آی او اسی به دیگر تلویزیون هاست و به بیان دیگر گجت واسطی است که امکان وصل کردن موبایل اپل و آیپد های این شرکت به تلویزیون ها را در حالت بیسیم مقدور می‌سازد. به جرئت می‌گوییم که استفاده از Apple TV بهترین و کارآمدترین روش برای وصل کردن آیفون و آیپد های اپل به تلویزیون است. تنها نقطه ضعف این روش مربوط به هزینه نسبتا بالایی می‌شود که می‌بایست برای خرید اپل تی وی پرداخت گردد. اگر مشکلی با این موضوع ندارید و یک اپل تی وی تهیه کرده‌اید کافیست به منظور اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون به شرح زیر عمل کنید:

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/01/connect-your-iphone-to-tv-2.jpg

  • اپل تی وی را با کابل هایی که دارد به تلویزیون وصل کنید و آن را روشن نمایید.
  • اپل تی وی و آیفون یا آیپدی که می‌خواهید به تلویزیون وصل شود را به یک شبکه وای فای متصل کنید.
  • انگشت خود را از بخش زیرین صفحه‌ گوشی به سمت بالا بکشید تا منوی کنترل سنتر (Control Center) نمایان شود.
  • گزینه Screen Mirroring را انتخاب کنید.
  • در پنجره پاپ آپی که نمایان شده اپل تی وی را انتخاب کنید.
  • در این لحظه یک کد چهار رقمی روی صفحه تلویزیون نمایان می‌شود و در گوشی شما درخواست وارد کردن این کد ارائه خواهد شد.
  • کد چهار رقمی مذکور را وارد کنید تا اتصال آیفون یا آیپد به اپ تی وی انجام گیرد.

مشاهده خواهید کرد که گوشی یا تبلت اپل شما بدون مشکل به تلویزیون وصل می‌شود و محتوای آن بر روی نمایشگر به تصویر کشیده خواهد شد. در این حالت فقط از قابلیت آینه کردن محتوای صفحه گوشی بر روی نمایشگر تلویزیون بهره‌مند نخواهید شد بلکه می‌توانید از تمام امکاناتی که به واسطه Apple TV در اختیارتان قرار داده شده‌اند هم استفاده کنید. قابلیت هایی که بدین سبب در اختیارتان قرار می‌گیرند متعدد هستند. سعی می‌کنیم در یک مقاله مجزا بیشتر در رابطه با قابلیت های اپل تی وی و نحوه استفاده از این گجت صحبت داشته باشیم.

نکته جالب بعدی که باید به آن توجه کنید این است که برای آینه کردن محتوای صفحه گوشی یا برای پخش موزیک از موبایل در تلویزیون بعد از اینکه اتصال آیفون به TV را برقرار کردید نیازی نیست حتما گزینه Screen Mirroring را هر بار لمس و انتخاب کنید.، بلکه می‌توانید آیکون AirPlay را در گوشی لمس کرده و شاهد پخش شدن خودکار موزیک یا ویدیوی مورد نظرتان در تلویزیون باشید. پس یکی از بهترین و کارآمدترین روش هایی که می‌توانید از آن برای اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون استفاده کنید مربوط به بکارگیری Apple TV می‌شود. اگر با هزینه خرید این گجت مشکلی ندارید، همین روش را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید.

خرید اپل تی وی Apple TV 4K

روش سوم: اتصال با کروم کست (Chromecast)

کروم کست گجت اختصاصی است که شرکت گوگل به منظور ارائه امکان آینه کردن محتوای صفحه گوشی بر روی تلویزیون ها ارائه کرده است. خوشبختانه این گجت علاوه بر گوشی های اندرویدی امکان اتصال آیفون و آیپد های اپل به تلویزیون ها را هم فراهم می‌کند. زمانی که این ارتباط را با کروم کست برقرار سازید صفحه گوشی شما به طور کامل روی TV آینه می‌شود و امکان پخش موزیک، نمایش اپلیکیشن ها و عکس های گالری و ویدیو بر روی تلویزیون را خواهید داشت. برخلاف اپل تی وی، گوگل کروم کست یک گجت بسیار کوچک است و قیمت به مراتب پایین تری هم نسبت به Apple TV دارد.

https://www.hitel.ir/wp-content/uploads/2020/01/connect-your-iphone-to-tv-3.jpg

بعد از وصل کردن کروم کست به تلویزیون  که از طریق پورت HDMI انجام می‌شود باید آن را روشن کنید. سپس از اپلیکیشن گوگل هوم (Google Home) به منظور برقرار ارتباط و اتصال مورد نیاز استفاده کنید. دو گجت باید به یک شبکه وای فای مشترک وصل شوند . در این حالت آیکون کروم کست در گوشه صفحه نمایان خواهد شد و با کلیک بر روی آن می‌توانید آینه کردن محتوا و اجرای اپلیکیشن های مختلف آیفون روی صفحه تلویزیون را مقدور سازید. بنابراین یکی دیگر از بهترین روش های وصل کردن آیپد و آیفون به تلویزیون مربوط به استفاده از دانگل کروم کست می‌شود.

روش چهارم: اتصال به اپلیکیشن هایی مثل Fire TV و Roku

برخی از اپلیکیشن های خاص مثل Fire TV و Roku هم ممکن است بتوانند بدون هزینه امکان اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون را فراهم کنند. البته کیفیت عملکرد این برنامه ها خیلی زیاد نیست و با کیفیت روش های قبلی که نام بردیم قابل مقایسه نخواهد بود. همچنین وقتی با استفاده از این برنامه ها اتصال مابین آیفون و TV را برقرار سازید عموما با تاخیرهای زیاد و آزاردهنده رو به رو خواهید شد. همچنین همه برنامه ها و حتی تلویزیون ها از اپلیکیشن های نام برده شده پشتیبانی نمی‌کنند. پس میزان موفقیت و کیفیت عملکرد اپلیکیشن هایی مثل Fire TV و Roku پایین است اما می‌توانند روش های ساده‌ای برای وصل کردن موبایل اپل به تلویزیون باشند و تست آن ها بی‌ضرر محسوب می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی چهار روش مختلف اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون پرداختیم. در بین روش های مذکور بهترین روش استفاده از Apple TV خواهد بود و پس از آن بکارگیری دانگل Chromecast را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. روش اتصال آیفون و آیپد از طریق مبدل Digital AV Adapter هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما محدود به وصل بودن دائم گوشی به تلویزیون خواهد بود. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید.

همچنین شما می‌توانید با کابل تبدیل لایتنینگ به HDMI برند Mcdodo نیز آیفون و آیپد را به تلویزیون، مانتیور و پروژکتور متصل کنید.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن