شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ

بررسی تخصصی

سامسونگ به تازگی از نسخه جدید ایربادهایش تحت عنوان گلکسی بادز پلاس (Samsung Galaxy Buds Plus) رونمایی کرد و این محصول در واقع جایگزین گلکسی بادز (Samsung Galaxy Buds) محسوب می‌شود. اما شاید این سوال در ذهن خیلی از شما به وجود آید که این دو هندزفری بلوتوث شرکت سامسونگ چه تفاوت هایی نسبت به هم دارند؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس بپردازیم و به اصلی ترین تفاوت های آن ها اشاره کنیم. با فروشگاه هایتل همراه شوید.

مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ : مقدمه

سامسونگ به تازگی و در اوایل سال 2020 به طور رسمی از جدیدترین ایرباد یا هندزفری بلوتوث توگوشی خودش با نام اختصاصی Samsung Galaxy Buds Plus رونمایی کرد. این ایرباد در واقع جایگزین هندزفری Galaxy Buds محسوب می‌شود که قبلا شاهد رونمایی آن بودیم. پس تنها تغییری که سامسونگ در نامگذاری ایرباد جدیدش ایجاد کرده مربوط به اضافه کردن یک عنوان “پلاس” یا “Plus” می‌شود و نام ایرباد جدیدش را از Galaxy Buds به Galaxy Buds Plus تغییر داده است. اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاله بررسی هندزفری گلکسی بادز پلاس به بررسی مختصر هندزفری بلوتوث توگوشی جدید سامسونگ پرداخته بودیم.

اما شاید این سوال در ذهن خیلی از کاربران ایجاد شود که تفاوت های مابین دو هندزفری بلوتوث جدیدتر و قدیمی تر سامسونگ در چه مواردی خلاصه می‌شوند؟ ما در ادامه این مطلب می‌خواهیم پاسخ این سوال را برایتان ارائه کنیم و به مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ بپردازیم. سعی می‌کنیم برای طولانی نشدن مطلب فقط به اصلی ترین تفاوت های مابین این دو محصول اشاره داشته باشیم و مهم ترین ویژگی های آن ها را با هم مقایسه نماییم. اگر قصد خرید یک ایرباد یا هندزفری بلوتوث توگوشی خوب را دارید و گلکسی بادز و گلکسی بادز پلاس از گزینه هاری مد نظرتان هستند، این مطلب را از دست ندهید و با فروشگاه هایتل همراه شوید.

قیمت

اولین بخش مقایسه دو هندزفری بلوتوث نام برده شده را به قیمت آن ها اختصاص می‌دهیم. از آنجایی که نوسانات نرخ ارز در بازار کشور بسیار بالاست و حالتی غیرقابل پیش‌بینی دارد، بنابراین قیمت دلاری دو محصول را با هم مقایسه خواهیم کرد. هندزفری بلوتوث گلکسی بادز سامسونگ که نسخه قدیمی تر سری هندزفری های توگوشی این شرکت است قیمتی معادل 129 دلار دارد، اما نسخه جدید سری هندزفری های توگوشی سامسونگ که با نام گلکسی بادز پلاس شناخته می‌شوند قیمتی معادل 149 دلار دارند، بنابراین نسخه جدید هندزفری بلوتوث و توگوشی سامسونگ تقریبا 20 دلار از نسخه قدیمی آن گران قیمت تر خواهد بود.

پس به نظر می‌رسد که تفاوت قیمت مابین دو هندزفری سامسونگ خیلی زیاد نیست و شاید تفاوت 20 دلاری قیمت آن ها برای خیلی از افراد آن قدرها حائز اهمیت نباشد که منجر شود خرید نسخه ارزان تر را به خرید نسخه گران تر و جدیدتر ترجیح دهند. بنابراین سایر ویژگی های دو محصول هستند که می‌توانند نقش مهمی در این بین داشته باشد و عوامل تعیین کننده در انتخاب به شمار آیند. همچنین لازم به ذکر است که در مجموع هر دو هندزفری سامسونگ بادز پلاس و بادز معمولی نسبت به هندزفری های دیگر شرکت های شناخته شده از قبیل اپل به مراتب قیمت مناسب تری را ارائه کرده‌اند.

مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ

شارژدهی

یکی دیگر از مهمترین مسائلی که باید در مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس به آن اشاره کنیم مربوط به توان شارژدهی باتری دو هندزفری می‌شود. مطمئنا هیچکس دوست ندارد هندزفری بلوتوثی داشته باشد که شارژ باتری آن زود به زود خالی شود و وی قادر به بکارگیری آن برای ساعات طولانی نباشد. این مسئله می‌تواند در برخی مواقع بسیار آزاردهنده شود. بنابراین کیفیت شارژدهی باتری از مهمترین نکاتی است که باید در حین خرید و انتخاب یک ایرباد یا هندزفری بلوتوث توگوشی به آن دقت کنید. هندزفری گلکسی بادز از 6 ساعت پخش موزیک مداوم پشتیبانی می‌کند که مقدار قابل ملاحظه و جالبی است. همچنین کیس شارژر این هندزفری هم می‌تواند یک مرتبه دو ایرباد آن را فول شارژ نماید، در نتیجه با استفاده از ظرفیت باتری خود دو ایرباد و کیس شارژر هندزفری Samsung Galaxy Buds می‌توانید 12 ساعت  پخش موزیک مداوم را دریافت کنید.

خرید گلکسی بادز پلاس Galaxy Buds Plus

اما هندزفری بلوتوث سامسونگ گلکسی بادز پلاس تقریبا دو برابر قدرت شارژدهی دارد! ایرباد های این محصول می‌توانند با یک مرتبه شارژ تا 11 ساعت از پخش موزیک مداوم پشتیبانی به عمل آورند و کیس شارژر هندزفری هم این قابلیت را دارد که یک مرتبه باتری دو ایرباد محصول را فول شارژ نماید. بدین ترتیب با استفاده از ظرفیت باتری خود دو ایرباد و کیس شارژر هندزفری Samsung Galaxy Buds Plus می‌توانید 22 ساعت پخش موزیک مداوم را دریافت کنید که این مقدار شارژدهی فوق‌العاده است و یکی از اصلی ترین مزیت های هندزفری بلوتوث جدید سامسونگ به شمار می‌رود. اگر قدر شارژدهی باتری هندزفری برایتان اهمیت زیادی دارد، سامسونگ Galaxy Buds+ گزینه خرید بهتری در مقایسه با Galaxy Buds است.

کیفیت صدا

از نظر کیفیت صدا برتری به طور کامل از آن هندزفری جدید سامسونگ یعنی Galaxy Buds+ است. این هندزفری در مقایسه با نسخه قدیمی تر خودش از قابلیت هایی بهره می‌برد که کیفیت صدای خروجی آن را تقویت می‌کنند. به عنوان مثال برخلاف گلکسی بادز که از سیستم داینامیک درایو واحد (Single Dynamic Driver) بهره‌مند بود، گلکسی بادز پلاس از سیستم داینامیک درایو دوآل (Dual Dynamic Driver) بهره می‌برد و بدین سبب هر یک از ایربادهای آن به یک ووفر (Woofer) و توییتر (Tweeter) اختصاصی مجهز هستند. این امر سبب خواهد شد که صدای خروجی از آن ها رساتر و واضح تر شود.

مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ

از دیگر مواردی که باید در مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ به آن اشاره کنیم مربوط به بکارگیری یک اسپیکر و میکروفون جدید AKG در ساختار Galaxy Buds+ می‌شود که کیفیت صدا و عملکرد بهتری در مقایسه با اسپیکر و میکروفون بکار گرفته شده در گلکسی بادز خواهند داشت و بدین ترتیب تجربه کاربری بهتری را برای استفاده کننده محصول به ارمغان می‌آورند. طبق ادعای سامسونگ هندزفری بلوتوث جدید این شرکت می‌تواند صدایی با کیفیت صدای استودیویی حقیقی (Studio Quality) را برای کاربر به همراه داشته باشد. بنابراین مطمئن باشید از نظر کیفیت صدا عملکرد هندزفری بلوتوث سامسونگ Galaxy Buds Plus از نسخه پیشین این محصول یا همان Galaxy Buds بهتر خواهد بود و خرید نسخه جدید هندزفری نام برده شده بازده بهتری را برایتان به همراه می‌آورد.

خرید گلکسی بادز Galaxy Buds

البته این مسئله بدان معنا نیست که کیفیت صدای هندزفری قدیمی شرکت سامسونگ یا همان گلکسی بادز ضعیف بوده و در سطح پایینی قرار داشته باشد، بلکه تجربه نشان داده که کیفیت صدای هندزفری قدیمی سامسونگ حتی نسبت به خیلی از هندزفری های جدید شرکت های دیگر برتری مطلق دارد. بنابراین بهتر بودن کیفیت صدای خروجی از ایرباد گلکسی بادز پلاس  در مقایسه با ایرباد سامسونگ Galaxy Buds را به معنای ضعیف بودن کیفیت هندزفری گلکسی بادز تلقی نکنید.

سایر ویژگی ها

بد نیست کمی هم در مورد سایر ویژگی های دو ایرباد سامسونگ صحبت داشته باشیم و بخشی از مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ را به سایر ویژگی های آن ها از قبیل سبک طراحی، مقاومت در برابر آب، سازگاری با سیستم عامل های مختلف و غیره اختصاص دهیم. ساختار و سبک طراحی دو هندزفری نام برده شده سامسونگ تقریبا یکسان و مشابه است و شما به ندرت می‌توانید تفاوتی از این نظر مابین دو نسخه جدید و قدیمی ایربادهای سامسونگ مشاهده نمایید. هر دو ایرباد ابعاد نسبتا مشابهی دارند و داخل گوش کاربر قرار گرفته و دارای سری های سیلیکونی قابل تعویض هستند. از نظر قابلیت های اتصال تفاوت کوچکی مابین دو هندزفری مذکور وجود دارد! هندزفری جدید سامسونگ امکان اتصال مستقل و همزمان هر یک از ایربادهایش به یک گجت الکترونیکی خاص و متفاوت را می‌دهد، اما نسخه قدیمی هندزفری سامسونگ گلکسی بادز از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند.

مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ

هر دو ایرباد سامسونگ قابلیت سازگاری با سیستم عامل اندروید و iOS را دارند اما برای ایرباد جدید این شرکت یک اپلیکیشن آی او اسی اختصاصی هم ارائه شده که امکان شخصی سازی برخی از ویژگی ها و قابلیت ها را برای کاربر مقدور می‌سازد. به عنوان مثال کاربر می‌تواند از طریق اپلیکیشن مذکور صدای خروجی از اسپیکر های ایرباد را شخصی سازی یا اصطلاحا اکولایز کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم و مشترک مابین دو ایرباد نام برده شده مربوط به پشتیبانی آن ها از استاندارد ضد آب IPX2 می‌شود که استاندارد خیلی خوب و قدرتمندی نیست و فقط نشان می‌دهد که هندزفری های مذکور در برابر پاشش قطرات آب و عرق بدن کاربر مقاوم هستند و در برابر تماس طولانی مدت با آب و مایعات مقاومتی از خود نشان نمی‌دهند. به عقیده ما بهتر بود سامسونگ حداقل در هندزفری Samsung Galaxy Buds+ استاندارد ضد آب IPX4 را ارائه می‌کرد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به مقایسه گلکسی بادز با بادز پلاس سامسونگ پرداختیم. این دو هندزفری از با کیفیت ترین ایربادهای سامسونگ هستند که هم اکنون با قیمتی نسبتا نزدیک به هم روانه بازار شده و قابل خرید خواهند بود. سعی کردیم در این مطلب مهمترین ویژگی های این دو هندزفری بلوتوث توگوشی را با هم مقایسه کنیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی بیشتر نسبت به خرید هر یک از این دو وارد عمل شوید.

[blockquote author=””]همچنین مشاهده کنید: مقایسه گلکسی بادز پرو با بادز لایو و پلاس[/blockquote]

  1. رادوین

    فهمیدم

  2. قاسم حضرتی

    اگر این مقایسه رو زودتر میخوندم گلکسی ایرادز رو می‌گرفتم ازتون ! بخاطر شارژ بیشتر و میکروفنش بود که پلاس رو گرفتم . امیدوارم زودتر به دستم برسه . مشتاقم تجریش کنم

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن