شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام
بهترین جارو رباتیک بازار کدام است؟

12 مدل از بهترین جارو رباتیک بازار در سال 2024

راهنما خرید

بهترین جارو رباتیک

از قدیم تمیز نگه داشتن خانه و جمع کردن آشغال های کوچک و باقی مانده‌های غذا از فضای خانه، اهمیت زیادی داشته است. به همین خاطر است که در طول تاریخ بشر، وسایل مختلفی برای این منظور اختراع شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اولین جاروها درواقع شاخه‌های درختانی بودند که برگ داشتند و می‌توانستند خرده ریزها و آشغال ها را به یک سمت دیگر هدایت کنند. کم کم از گیاه خاصی به نام گیاه جارو استفاده کردند که بعد از خشک شدن چوب های ترد و نازکی دارد و در کنار هم یک ابزار خوب برای کنار زدن ذرات کوچک ایجاد می‌کند.

جارو برای تمیز کردن فضاهای بیرون از خانه مناسب بودند اما اگر از فرش و زیر انداز از آن‌ها استفاده می‌کردید، این جاروها نمی‌توانستند آشغال‌های باقی مانده در درز فرش‌ها را تمیز کنند. به همین خاطر بود که جاروبرقی‌ها اختراع شدند. جاروبرقی تمیز کردن خانه را ساده‌تر کرد و به واسطه آن میتوانید سریع‌تر و با کیفیت بهتری خانه و محل زندگی‌تان را از آشغال ها و باقی ‌مانده‌های غذا تمیز کنید. اما ماجرا همین‌ جا متوقف نشد. می‌دانید که انسان هیمشه در حال پیشرفت است و دوست دارد همپای تکنولوژی ابزار جدیدتری برای راحت‌تر شدن زندگی‌اش در اختیار داشته باشد.

اتفاقی که در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم، ورود صنعت رباتیک به حوزه تولید لوازم خانگی بوده است که ملموس‌ترین مثال آن، جاروهای رباتیک است. جاروهای هوشمند، به صورت مستقل خانه را تمیز می‌کنند و بدون اینکه نیازی به دخالت انسان باشد، خودشان تمام درزها و بخش‌های مختلف را از گرد و غبار و ذرات باقی مانده پاکسازی می‌کنند. هر چند تکنولوژی تولید جاروهای برقی هوشمند هنوز طول عمر چندانی ندارد و کمپانی‌های زیادی هم به فکر تولید این محصول نیفتاده‌اند اما معروف‌ترین برندهایی که در بازار ایران می‌توانید پیدا کنید، شیائومی، دریم، فکر، لایدستو، میجیا، ویومی، روبوراک و یوفی هستند.

از بین این برندها محصولات شیائومی به خاطر تنوع بهتر، قیمت مناسب‌تر و کیفیت بالاتر، در بازار پیشرو می‌باشند. در این مقاله قصد داریم بهترین مدل‌های جارو برقی هوشمند موجود در بازر ایران را به شما معرفی کنیم. برای مشاهده انواع مدل ها و خرید جارو رباتیک به فروشگاه هایتل مراجعه کنید و مدل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

جاروبرقی رباتیک چیست؟

همانطور که گفتیم، جارو رباتیک جز محصولات نوظهور در صنعت لوازم خانگی هستند و شاید هنوز باشند کسانی که با این لوازم آشنایی کامل ندارند. جارو برقی رباتیک یا جارو برقی هوشمند، در سال‌های اخیر به بازار عرضه شده‌اند و در مدت کوتاهی توانستند جایگاه خودشان را در خانه‌های مدرن پیدا کنند. این جاروها خودشان به تنهایی و بدون نیاز به دخالت شما، خانه را جارو زده و تمیز می‌کنند. بعضی از آن‌ها به ریموت کنترل مجهز هستند یا به واسطه گوشی های هوشمند کنترل می‌شوند.

کاربران به لطف این ویژگی‌ می‌توانند در زمان مشخصی از روز، جارو رباتیک را برای جارو کردن خانه برنامه ریزی کنند. این جاروها موانع را تشخیص داده و آن‌ها را دور می‌زنند. همچنین تمام پستی‌ها و بلندی‌ها و بخش‌های مختلف مانند زیر مبل یا زاویه‌ها را تمیز می‌کنند. در نهایت جارو به محل شارژ خود برمی‌گردد تا برای جارو بعدی آماده شود.

این جاروها معمولا شامل چند برس مختلف هستند و مانند جارو‌برقی‌های معمولی به نسبت سطحی که در حال تمیز کردن آن هستند، می‌توانند منساب‌ترین برس را انتخاب کرده و بهترین کارایی را در هر سطح داشته باشند. به علاوه جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند ارتفاع را تشخیص دهند و بدون احتمال سقوط یا برخورد بدون ریسک نحو ممکن کارشان را انجام می‌دهند.

جارو برقی رباتیک چطور کارشان را انجام می‌دهند؟

این جاروها برس‌های کناری دارند که ذرات و آشغال ها را از کنار دیواره‌ها به سمت برس اصلی هدایت می‌کنند. سپس برس غلتان موها و پرزها را جمع آوری می‌کند. لاستیک غلتان هم وظیفه جمع آوری گرد و غبار را بر عهده دارد. در بعضی از مدل های این جاروهای برقی، یک مخزن آب و یک دستمال مایکروفایبر هم لحاظ شده است که به کمک آن‌ها زمین را طی کشیده و لک‌ها و آلودگی‌ها را تمیز می‌کند.

بعضی از این جاروها به دوربین‌ها و حسگرها هم مجهز شده‌اند تا سادگی راهشان را پیدا کنند. با وجود این حسگرها است که آن‌ها می‌توانند مکان‌های دور از دسترس مانند زیر مبل یا گوشه‌های خانه و داخل زاویه‌ها را هم تمیز کنند. البته باید به جارو فرصت بدهید تا با ساختار خانه شما آشنا شود و یک نقشه از خانه شما و وضعیت قرار گرفتن دیوارها و اتاق‌ها تهیه کند.

تمام مدل‌های این نوع جاروبرقی به جز مدل‌های ابتدایی و قدیمی‌تر، وای فای دارند که به کمک آن می‌توانید با گوشی‌های هوشمند جاروها را برنامه ریزی و کنترل کنید. با این قابلیت می‌توانید برخی از قسمت‌هایی که قصد تمیز کردن آن‌ها را ندارید، برای جارو قفل کنید.

قابلیت برنامه ریزی جاروهای رباتیک، مهم‌ترین آپشنی است که دارند. به کمک قابلیت برنامه ریزی می‌توانید جارو را برای زمان‌هایی که خانه نیستید، برنامه ریزی کنید. به این ترتیب جارو خودش در ساعت مشخص شده عمل جارو زدن را انجام می‌دهد و شما بعد از برگشتن به خانه، با یک محیط تمیز و بدون گرد و غبار مواجه خواهید بود.

جاروهای رباتیک دارای سیستم عامل و نرم افزار دارند که مانند گوشی‌های هوشمند می‌تواند آپدیت‌ها را دریافت کنند. به این ترتیب با گرفتن برخی از این آپدیت‌ها می‌توانید بعضی از اشکالات جاروهای رباتیک را حل کنید.

انواع حالت‌های تمیز کردن در جاروهای رباتیک

جاروهای رباتیک برای تمیز کردن محیط چند عملکرد مختلف دارند که در ادامه می‌خوانیم.

نقطه‌ای: به کمک این حالت، جارو تنها روی قسمتی که شما مشخص می‌کنید، فوکوس کرده و قسمت‌های دیگر خانه را تمیز نمی‌کند.

خودکار: این حالت برای تمیز کردن تمام خانه است به این معنی که جارو تا زمانی که باتری‌اش تمام شود، کارش را ادامه می‌دهد.

توربو: جارو رباتیک در این حالت بیشترین میزان پاک‌کنندگی و تمیزکنندگی را دارد و حجم بیشتری از گرد و غبار و آشغال را از سطوح تمیز می‌کند. در حالت توربو جاروها سر و صدای بیشتری هم ایجاد می‌کنند.

حاشیه: در حالت حاشیه، جارو برقی رباتیک لبه‌ها و گوشه‌های خانه را تمیز می‌کند.

بی صدا: جارو رباتیک در حالت بی صدا، با کمترین میزان آلودگی صوتی می‌تواند خانه را تمیز کند. حالت بی صدا برای زمان‌هایی که خانه هستید، گزینه خوبی است.

کنترل از راه دور: در حالت کنترل از راه دور می‌توانید به وای فای متصل شده و با گوشی هوشمند جارو را کنترل کنید.

قابلیت‌های مختلف جاروبرقی رباتیک

به کمک لیست پیش رو می‌توانید مشخص کنید که از جارو رباتیک چه انتظاری باید داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله جارو رباتیک چگونه کار می کند و آیا آن را بخریم؟ را بخوانید.

امکان تشخیص پله و مانع

این حالت امروزه در تمام مدل‌های استاندارد جاروهای رباتیک وجود دارد و باعث می‌شود که جارو با تشخیص یک مانع عقب برود و از سقوط جارو آسیب دیدن آن جلوگیری شود.

دیوار مجازی

ممکن است که فعلا تصمیمی برای تمیز کردن یک بخش از خانه یا حتی چند نقطه نداشته باشید. در این صورت می‌توانید نقشه پیش فرض خانه را عوض کنید و با ایجاد چند دیوار نامرئی جلو رفتن جارو برقی به آن قسمت‌ها را بگیرید. این قابلیت یکی از آپشن‌های پیشرفته است و در جاروهای به روزتر و گران‌تر وجود دارد.

امکان برنامه ریزی

با قابلیت برنامه ریزی می‌توانید ربات جارو برقی را برای زمان‌هایی که می‌خواهید برنامه ریزی کنید تا به صورت خودکار در همان مواقع جارو کردن را انجام دهد. مثلا می‌توانید جارو را برنامه ریزی کنید تا هر هفته جمعه‌ها در ساعت 15 عصر شروع به جارو زدن کند.

تنظیم میزان صدا

در کل جاروبرقی‌های رباتیک از بی صداترین جاروهای بازار هستند. اما بعضی از آن‌ها صدای سوت آزاردهنده‌ای از خودشان منتشر می‌کنند که همین صدا را هم با کمی تغییر در تنظیمات می‌توان کاهش داد.

عملکرد شارژ خودکار

یکی دیگر از ویژگی‌های جارو رباتیک این است که به صورت خودکار به داک شارژ متصل می‌شود. زمانی که شارژ باتری کم باشد، جارو خودش به داک شارژ رفته و به صورت خودکار شارژ می‌شود. بیشتر جاروهای رباتیک موجود در بازار این قابلیت را دارند.

عملکرد تی کشیدن

بعضی از جاروبرقی‌های رباتیک، زمین شور اتوماتیک هم هستند و زمین را هم تی می‌کشند. البته دقت کنید که تی کشیدن جارو تنها برای تمیز کردن لکه‌های سبک مناسب است و روی لکه‌های روغنی و ماندگار تاثیری ندارد. در این دسته از جاروهای رباتیک، یک مخزن آب وجود دارد که به یک پد میکروفایبر متصل است و مرتب مرطوب و نم دار می‌شود. اگر کف خانه شما پارکت یا سرامیک است، بهتر است جارویی را تهیه کنید که تی کشیدن را هم انجام دهد.

پیش از خرید جارو رباتیک، به این نکات توجه کنید:

تکنولوژی حسگر: عملکرد جارو برقی به توانایی آن در جا به جا شدن وابسته است. بهترین جاروهای رباتیک، باید قابلیت تشخیص موانع و اشیا را در مسیر خودشان داشته باشند. این حسگرها به ربات این اجازه را می‌دهد تا به خوبی در مسیر خودشان حرکت کنند. جارو این عملکرد را به واسطه سنسورهایی که دارد، انجام می‌دهد.

ویژگی‌های کنترل از راه دور: بعضی از مدل های جارو برقی با وای فای سازگار شده‌اند. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا به سادگی جارو را خاموش و روشن کرده و آن را کنترل کنید. کنترل کردن جارو زمانی مفید است که تنها می‌خواهید یک نقطه خاص از خانه را تمیز کنید. البته نرم افزار هر کدام از این جاروها قابلیت‌ها و آپشن‌های مخصوص به خودشان را دارند که به واسطه ان‌ها می‌توانید از جارو برای نیازهای خودتان استفاده کنید.

قابلیت برنامه ریزی خودکار و کنترل از راه دور هر دو از قابلیت‌های مهم جارو رباتیک هستند. برای خرید بهترین جارو رباتیک، محصولی را پیدا کنید که هر دو این قابلیت‌ها را داشته باشد. این آپشن‌ها باعث می‌شود که جارو انعطاف پذیری بیشتری داشته و در زمان هم صرفه جویی شود.

قدرت مکش: شاید مهم‌ترین فاکتور برای عملکرد بهتر جارو برقی قدرت مکش بالای آن است. هر چه قدرت مکش بیشتر شود، جارو برقی هم عملکرد بهتری برای تمیز کردن خانه دارد.

بهتر است موقع خرید جارو برقی رباتیک، جارویی را بخرید که برای نوع کف پوش خانه شما مناسب باشد. مثلا اگر خانه‌تان با فرش یا موکت پوشانده شده است، به جاروهایی نیاز دارید که قدرت مکش بیشتری داشته باشند.

نوع قلم و برس: بیشتر ربات‌های جارو برقی برای تمیز کردن کف خانه عملکرد خوبی دارند اما در زاویه‌ها و مکان‌های کوچک، گیر می‌کنند و به مشکل می‌خورند. عملکرد آن‌ها در تمیز کردن این قسمت‌ها به نوع قلم مو و برس بستگی ارد. جارو در تمیز کردن حاشیه‌های خانه به نوع برس های جارو بستگی دارد. جارو شارژی هوشمند معمولا یک سیستم برس دوتایی دارد که ضد گره هم هستند.

نوع چرخ

نوع چرخ و ارتفاع رباتیک مشخص می‌کند که جارو برای چه نوع کف پوشی مناسب است. اگر جارو چرخ‌های بزرگ‌تر با آج بیشتر داشته باشد، جارو برقی می‌تواند به سادگی روی فرش‌ها کار کند. درحالی که چرخ‌های کوچک‌تر و صاف‌تر برای قسمت‌هایی از خانه که فرش ندارند، بهتر عمل می‌کند.

طول عمر باتری

یکی از نکات مهمی که برای خرید جارو رباتیک باید به آن توجه داشته باشید، طول عمر باتری و نحوه شارژ شدن آن است. بعضی از باتری‌ها طول عمر بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند. این قابلیت باعث می‌شود که دفعات شارژ مجدد دستگاه هم کاهش پیدا کند و کمتر شاهد این باشید که دستگاه جارو زدن خانه را نیمه کاره رها کند و به داک شارژ برگردد. این امر باعث می‌شود که طول عمر باتری بیشتر شده و در هزینه‌های برق هم صرفه جویی شود.
بعضی از جاروهای رباتیک داک شارژ دارند و اگر میزان شارژشان هم کم باشد، به صورت خودکار به داک بازگشته و شارژ می‌شوند. اگر می خواهید بهترین جارو رباتیک موجود در بازار را تهیه کنید، بهتر است به این مورد هم توجه کنید.

زمان شروع به کار

عملکرد زمان بندی جارو رباتیک از دیگر آپشن‌های ویژه این جارو است. به واسطه این قابلیت می‌توانید جارو را طوری تنظیم کنید که وقتی خانه نیستید، خانه شما را تمیز کند.

فیلتراسیون

فیلترها یکی از اجزای اصلی جاروهای رباتیک هستند که مدل‌های مختلف و پارامترهای مختلفی دارند و مواردی مانند کیفیت فیلتر، تعداد دفعات نیاز به تعویض و در دسترس بودن فیلترها برای خرید دوباره از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر کسی در خانه شما دچار آسم است، بهتر است یک مدل از جارو رباتیک با فیلتر هپا را تهیه کنید.

فیلتر هپا، بهترین نوع فیلتر است. بهترین نوع فیلتر هپا است این فیلترها می‌توانند تا 99 درصد از گرد و خاک موجود در سطح فرش را تمیز کنند. علاوه بر این، توانایی جمع آوری ذراتی با ضخامت 0.3 میکرون را هم دارند.

جارو رباتیک را از چه مارکی تهیه کنیم؟

به خاطر تحریم‌ها، خیلی از برندها در بازار ایران حضور ندارند با این حال برای خرید جارو رباتیک در ایران مارک‌های باکیفیت و خوبی در دسترس است. شما می‌توانید از برندهای شیائومی و روبوراک جارو رباتیک خود را تهیه کنید.

برندهای ویمی، لایدستو و دریم هم زیر مجموعه‌های شیائومی هستند که می‌توانید برای خرید جارو رباتیک به سراغ آن‌ها بروید.

همچنین مشاهده کنید: بهترین جارو برقی رباتیک برای فرش

سوالات متداول

چطور بهترین جارو برقی رباتیک بازار را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک جارو رباتیک با کیفیت بالا، بهتر است به نکاتی مانند برند محصول، میزان قدرت مکش، توان مصرفی، قابلیت جارو کردن و تی کشیدن، نوع فیلتر، تعداد و نوع سنسورها، تعداد چرخ‌ها، مدت زمان شارژ و کارکرد، قابلیت تمیز کردن کف پوش‌های مختلف، قیمت، میزان تولید صدا، نشانگرهای مخزن، تعداد نقشه‌هایی که می‌تواند ذخیره کند و غیره توجه کنید.

قیمت جارو برقی رباتیک چقدر است؟

قیمت این جارو برقی به نوع دستگاه، برند و سایر ویژگی‌های آن بستگی دارد. به طور تقریبی قیمت این نوع جاروها در بازار ایران بین 5 تا 30 میلیون تومان است.

آیا جاروبرقی‌های رباتیک به عنوان یک تکنولوژی نوین معایب و مشکلاتی هم دارند؟

این نوع جاروها در حین اینکه کاربردهای مختلفی دارند و مزایای زیادی برای آن‌ها تعریف شده است، معایب خاص خودشان را هم دارند. از مهم‌ترین معایب این جاروها برقی قدرت مکش پایین‌شان است. این جاروها برای تمیز کردن فرش و موکت و زباله‌های بزرگ‌تر مشکل دارند و با قدرت جاروبرقی های معمولی کار نمی‌کنند. از طرفی مخزن این جاروها به اندازه جاروبرقی‌های معمولی نیست و بسیار کوچک‌تر است به این ترتیب زودتر هم پر می‌شود. با این اوصاف این نوع جاروها چندان برای خانه‌های بزرگ و خانه‌هایی که کاملا فرش شده‌اند، مناسب نیستند. از طرفی جاروهای رباتیک قیمت بالایی دارند و تنها به واسطه خرید یک ربات جارو برقی، باید هزینه خیلی بیشتری به نسبت خرید یک جارو برقی معمولی با همان کارایی ها بپردازید.

یکی دیگر از معایب خرید جارو برقی رباتیک این است که این جاروها آنقدرها هم خودکار نیستند و قبل از اینکه کارشان را شروع کنند، لازم است کمی خانه را برای تمیز شدن آماده کنید. شما باید موانع بزرگ و لباس‌ها و وسایلی که کف خانه هستند را بردارید تا جارو بتواند تمام سطح خانه را تمیز کند. چرا که قابلیت برداشتن وسایل و جارو کردن زیر ان‌ها را ندارد.

بهترین جارو برقی های رباتیک موجود در بازار

کمپانی شیائومی همواره محصولات متنوعی وارد بازار کرده است و در بسیاری از این زمینه‌ها موفق عمل کرده است. یکی از محصولات شیائومی تولید می‌کند، جاروهای رباتیک است که با تکنولوژی جدید به بازار عرضه شده‌اند. یکی از بهترین این جاروها Mop2 Pro+ است که برخلاف مدل‌های قبلی از سنسور «3D VSLAM» به‌جای «LDS»استفاده می‌کنند به این ترتیب دستگاه برای نظافت بهتر ابتدا یک نقشه از خانه ترسیم می‌کند و اتاق‌ها را تفکیک می‌کند و سپس کارش را شروع می‌کند.

این جارو رباتیک به پردازنده 4 هسته‌ای Cortex-A53 مجهز شده است که در مکان یابی عملکرد بهتری دارد. از ویژگی‌های بهترین جارو برقی رباتیک شیائومی می‌توان به موتور NIDEC با قدرت مکش 3000 پاسکال، مخزن آب 250 میلی لیتر  برای تی کشی و سنسور حسی فوتون برای تشخیص موانع اشاره کرد.

این جارو همچنین دارای سه سطح برای کنترل آب است که توسط آن می‌تواند انواع سرامیک‌ها و کف‌پوش‌ها و سنگ را تمیز کرد. همچنین دارای فناوری های «S-Cross 3D» و «Tofu 3D» است که هر دو برای اتومبیل‌های خودران طراحی شده‌اند. این فناوری‌ها باعث می شود که دستگاه به دقیق‌ترین شکل ممکن موانع را تشخیص داده و آن‌ها را دور بزند.

1. جارو برقی رباتیک شیائومی MI Robot Vacuum Mop 2 

جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum Mop 2

این جارو رباتیک دارای موتور قدرتمند 2700 پاسکال است که محیط خانه را کاملا تمیز می‌کند. این جارو کوچک‌ترین شکاف‌ها را تا نقاطی که دور از دسترس هستند، به خوبی تمیز می‌کند. همچنین به یک فیلتر پنج لایه هپا مجهز شده است که عملکرد خوبی برای تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی‌ها دارد.

در بخش پایینی این دستگاه چرخ‌های لاستیکی تعبیه شده است که باعث می‌شود دستگاه بتواند موانع دو سانتی متری را هم دور بزند. همچنین این جارو همزمان برای تمیز کردن سطح و جارو کردن طراحی شده است.

این جارو به جز عملکرد جارو کردن، قابلیت‌های دیگری مانند پد تی کشی، قابلیت تشخیص فرش، برس جانبی برای هدایت کردن آشغال‌ها به برس اصلی و انواع سنسورهای تشخیص دیوار مجازی و لبه پرتگاه را دارد. اگر به دنبال خرید یک جارو برقی رباتیک با قیمت مناسب هستید، MI Robot Vacuum Mop 2 انتخاب مناسبی است.

مشاهده قیمت و مشخصات Mop 2

2. جارو برقی رباتیک ویومی مدل S9

جارو برقی رباتیک ویومی مدل S9

این جارو برقی رباتیک توسط ویومی که یکی از زیر مجموعه‌های کمپانی شیائومی است، تولید شده است و به نام مدل S9 معروف است. در ساخت این جارو شارژی از موتور ژاپنی Nidec استفده شده است. این ربات به تکنولوژی Auto Dumping 2.0 مجهز شده است که هر وقت مخزن پر شود، به داک شارژ برمی‌گردد و مخزنش را در یک پاکت سه لیتری تخلیه می‌کند.

این محصول دارای یک مخزن 300 میلی لیتری است که برای جمع آوری آشغال استفاده می‌شود. همچنین یک مخزن 250 میلی لیتر هم برای نگهداری مایعات دارد.

از دیگر مزایای این ربات می‌توان به قابلیت کنترل میزان خروجی مایعات شوینده، قابلیت ایجاد دیوار مجازی و تمیز کردن انتخابی فضا، تنظیم مناطق ممنوعه و زمانبندی نظافت هوشمند نواحی دلخواه اشاره کرد. اگر به دنبال خرید بهترین جارو برقی رباتیک دنیا هستید، حتما این مدل را مد نظر قرار دهید.

مشاهده قیمت و مشخصات Viomi S9

3. جارو برقی هوشمند لایدستو مدل R1

جارو برقی هوشمند لایدستو مدل R1

جارو برقی رباتیک لایدستو R1 هم برای جارو کردن و هم برای تی کشیدن سطوح بهینه شده است. همانطور که گفتیم، این برند از زیر مجموعه‌های کمپانی شیائومی است که کیفیت خوبی هم دارد.

موتور این محصول سرعت قابل توجهی دارد و می‌تواند با سرعت 17000 دور در دقیقه کارش را انجام دهد. همچنین از قدرت مکش 3000 پاسکال برخوردار است که سطوح مختلف را به راحتی و در سریع‌ترین حالت ممکن تمیز می‌کند.

از ویژگی‌ها ی این جارو مخزن 250 میلی لیتری، نازل‌های مخصوص اسپری کردن آب، سیستم الکترونیکی توزیع آب، هشدار تمام شدن آب مخزن، قابلیت برنامه ریزی مسیر، جلوگیری از برخورد و سقوط و سیستم ناوبری دقیق، 6 اسکن 360 درجه در هر دقیقه و امکان مرزبندی و ایجاد دیوارهای مجازی است که به واسطه آن می‌توانید برخی از قسمت‌های خانه را برای جارو ممنوعه کنید تا R1 آن قسمت‌ها نرود.

مشاهده قیمت و مشخصات Lydsto R1

4. جاروبرقی هوشمند شیائومی مدل Mop 2 Pro +

جاروبرقی هوشمند شیائومی مدل Mop 2 Pro +

این جارو به حسگر 3D VSLAM مجهز شده است که برای تمیز کردن بهتر خانه، ابتدا از خانه یک نقشه تهیه می‌کند و سپس آن را نظافت می‌کند. در کنار جارو کشیدن، می‌توانید از این جارو هوشمند، انتظار تی کشیدن هم داشته باشید. Mop 2 Pro پلاس قادر است سرامیک، سنگ و کفپوش را تمیز کند. این دستگاه همچنین موانع را شناسایی کرده و آن‌ها را دور می‌زند. می‌توانید آن را به برنامه Mi Home متصل کنید تا تنظیمات مورد نظرتان را روی آن ست کنید.

مشاهده قیمت جارو رباتیک Mop 2 Pro Plus

5. جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop Essential

جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop Essential

این جارو تنها در رنگ سفید وارد بازار شده است و مجهز به یک محفظه گرد و غبار و یک مخزن برای جمع آوری زباله‌ها و یک مخزن آب برای طی کشیدن کف است. همچنین به لطف سنسور لیدار می‌تواند اشیا را در اطراف تشخیص داده و آن‌ها را دور بزند. این جارو دارای یک باتری 2500 میلی آمپری است که در هر دقیقه یک درصد از باتری استفاده می‌شود. بنابراین تا 90 دقیقه طرل عمر باتری دارد و در صورتی که جارو کردن خانه نیمه تمام بماند، جارو خودش به داک شارژ برمی‌گردد و بعد از شارژ شدن، دوباره کارش را ادامه می‌دهد.

مشاهده قیمت جاربرقی رباتیک Mop Essential

6. جارو رباتیک Mi Robot Vacuum Mop

جارو رباتیک Mi Robot Vacuum Mop

این جارو با رنگ سفید و خطوط طراحی کلاسیک، جلوه زیبایی دارد و جز سبک‌ترین جاروهای شیائومی است که قدرت مکش بیشتر، ظرفیت گرد و غبار بیشتر و توانایی شستشو و قابلیت کنترل با موبایل را دارد. این جارو دارای یک محفظه گرد و غبار 0.6 لیتری برای زباله‌های جامد و یک مخزن 200 میلی لیتری برای آب است. همچنین به یک باتری 2400 میلی آمپر ساعتی مجهز شده است. زمانی که شارژ جارو به 15 درصد برسد، به داک شارژ خود برمی‌گردد و بعد از اینکه تا 80 درصد شارژ شد، دوباره کارش را ادامه می‌دهد.

این جارو با یک موتور با ظرفیت مکش 2500 پاسکالی می‌تواند گرد و غبار را بهتر از مدل‌های دیگر به دام بیندازد. این مدل از جاروهای رباتیک، قابلیت شستشو و تی کشیدن هم دارد پس می‌توانید کف خانه را هم به واسطه آن تمیز کنید. شاخصه دیگر این مدل از جاروهای شیائومی این است که به واسطه اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانید آن را کنترل کنید.

قیمت و مشخصات جارو رباتیک Mi Robot Vacuum Mop

7. جارو رباتیک شیائومی Mop 2 Lite

 

این جارو برقی رباتیک توسط  شیائومی تولید شده است و به نام مدل Mop 2 Lite معروف است. این مدل جاروبرقی یک استاد تمیز کننده عالی با دید گسترده است که هیچ کدام از آشغال های منزل نمی توانند از دید این دستگاه پنهان بمانند این جاروبرقی دارای سنسورهای بسیار قدرتمند است، وجود این سنسورها باعث شده است حتی در محیط هایی که شکل پیچیده ای دارند تمیز کردن به مشکل برنخورد زیرا قدرت تشخیص این دستگاه بسیار بالا است.

این محصول دارای یک مخزن 450 میلی لیتری است که برای جمع آوری آشغال استفاده می‌شود. همچنین یک مخزن 270 میلی لیتر هم برای نگهداری مایعات دارد.

از دیگر مزایای این ربات می‌توان به قابلیت ایجاد دیوار مجازی و تمیز کردن انتخابی فضا، تنظیم مناطق ممنوعه و زمانبندی نظافت هوشمند نواحی دلخواه اشاره کرد. اگر به دنبال خرید بهترین جارو برقی رباتیک دنیا هستید، حتما این مدل را مد نظر قرار دهید.

مشاهده قیمت جارو رباتیک Mop 2 Lite

8. جارو رباتیک یوفی مدل RoboVac R450

جارو رباتیک یوفی مدل RoboVac R450

با این جارو می‌توانید با 4 سطح اختصاصی، سطوح و قسمت‌های مختلف را تمیز کنید. این جارو با قدرت مکش بالایی که دارد، تمام گوشه و کنار خانه را کاملا تمیز می‌کند و هیچ اثری از گرد و غبار و ذرات ریز باقی نمی‌گذارد. این جارو همچنین از دستیار صوتی الکسا و گوگل هوم هم پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌توانید آن را با دستورات صوتی، هدایت کنید.

یک باتری 14.4 ولتی 2600 میلی آمپری لیتیوم یونی در این جارو تا 100 ساعت طول عمر دارد و می‌تواند به صورت هوشمند خانه شما را در زمان‌های معین شده تمیز کند و آن را از کثیفی‌ها، پرز و موی حیوانات و غیره پاکسازی کند. در صورتی که شارژ جارو تمام شود، خودش به داک شارژ بازگشته و بعد از شارژ شدن دوباره کارش را ادامه می‌دهد. شارژ کامل جادو 5 تا 6 ساعت طول می‌کشد.

مشاهده مشخصات بیشتر RoboVac R450

9. ویومی V3

جارو رباتیک ویومی Viomi V3

این جارو با قدرت مکش 2600 پاسکال می‌تواند هر نوع آشغال و ذرات را از روی سطوح تمیز کند. این جارو به واسطه اپلیکیشن Mi Home قابل کنترل است. موتور قدرتمند ساخت ژاپن هم این پکیج را کامل کرده است. علاوه بر محفظه جمع آوری گرد و غبار، در داخل این جارو یک مخزن آب 550 میلی لیتری هم وجود دارد که می‌تواند در هر بار 280 متر مربع را تمیز کند. تکنولوژی که در V3 استفاده شده است، از پاشش آب در حین تمیز کاری جلوگیری می‌کند.

ویومی وی 3 مجهز به رادار لیزری LDS با دقت بالا است و محیط خانه را به صورت 360 درجه نقشه برداری می‌کند. علاوه بر سنسور نقشه برداری، این جارو یک سنسور ضد سقوط و ضد برخورد هم دارد که در مجموع 12 سنسور در آن تعبیه شده است.

یک باتری 3200 میلی آمپر ساعتی بعد از هر بار شارژ کامل به اندازه 200 دقیقه طول عمر دارد که می‌تواند یک محیط 280 متر مربعی را تمیز کند.

V3 مجهز به قابلیت نقشه برداری است که می‌تواند نقشه 5 طبقه را در حافظه خود ذخیره کند. همچنین به دستیار صوتی مجهز است که به واسطه آن می‌تواند با فرامین صوتی، کارش را انجام دهد.

مشاهده مشخصات جارو رباتیک Viomi V3

10. جارو روباتیک روبوراک S6 Pure

جارو روباتیک روبوراک S6 Pure

S6 Pure به واسطه سیستم ناوبری لیزری می‌تواند نقشه خانه شما را ترسیم کند سپس با چند کلیک روی صفحه گوشی تان می‌توانید تمام خانه یا یک اتاق را تمیز کنید. این جارو با سرعت 300 دور در دقیقه می‌چرخد و نقشه خانه شما را ترسیم می‌کند. سیستم تمیز کنندگی Z شکل آن با بیشترین پوشش کف خانه را تمیز می‌کند. این جارو می‌تواند هر بار تمام خانه را تمیز کند یا تنها اتاق یا قسمتی که شما مشخص می‌کنید را جارو بکشد. به عبارتی شما می‌توانید آن را هر طور که می‌خواهید برنامه ریزی کنید و حتی سطح مکش را سفارشی سازی کنید.

این جارو با مکش 2000 پاسکال به راحتی کف خانه را تمیز می‌کند. این جارو به سیستم Carpet Boost مجهز شده است و روی فرش مکش بیشتری داشته و آن را عمیقا تمیز می‌کند. همچنین سیستم مکش HyperForce کثیفی‌ها و موهای حیوانات خانگی را هم به راحتی از روی فرش‌ها تمیز می‌کند. مکش توسط یک فن 15000 با سرعت دور در دقیقه ایجاد شده و از طریق سیستم‌های جریان هوا پیشرفته هدایت می‌شود. این جارو به خاطر ضخامت کمی که دارد، به راحتی زیر مبل‌ها را هم تمیز می‌کند و همچنین می‌تواند از فاصله دو متری موانع را شناسایی کرده و دور بزند. شاخصه دیگری که در این جارو وجود دارد، سنسور سقوط است که ارتفاع را تشخیص داده و از آن دوری می‌کند. این جارو در حین اینکه قدرت بالایی دارد، کمتری صدا را ایجاد کرده و با صدای کمتر از 50 دسی بل تقریبا بی صدا است. این جارو از دستیار صوتی پشتیانی می‌کند. بنابراین می‌توانید آن را با فرامین صوتی الکسا هم کنترل کنید. می‌توانید آن را به اتاق دیگر بفرستید و قدرت مکش را تغییر دهید. زمانی که شارژ جارو تمام شود، خودش به داک شارژ بازمی‌گردد.

مشاهده قیمت جارو روباتیک روبوراک S6 Pure

11. روبوراک S6 MaxV

جارو رباتیک روبوراک S6 MaxV

این جارو هم‌ عملکرد تمیز کردن و جارو زدن را انجام می‌دهد و هم برای تی کشیدن بهینه شده است. این جارو در پایان کار خودش به صورت اتوماتیک به داک شارژ برمی‌گردد تا برای جارو کردن بعدی آماده شود. S6 MaxV  برای جمع آوری گرد و غبار و شوره و قارچ و موی حیوانات عملکرد خوبی دارد. همچنین به خاطر ابعاد جمع و جوری که دارد، برای تمیز کردن زیر میز و زیر کابینت و غیره بهینه شده است.

یک باتری 5200 میلی آمپر ساعتی این جارو را برای 150 دقیقه روشن نگه می‌دارد. شارژ کامل آن هم تنها 3 الی 4 ساعت زمان می‌برد. این جارو از دستیار صوتی پشتیبانی می‌کند و 6 سنسور مادون قرمز و نقشه برداری از محیط دارد. این جارو با قدرت مکش 2000 پاسکال عملکرد خوبی برای جمع کردن ذرات ریز دارد. همچنین قادر است مایعات را هم از روی سطوح جمع آوری کند. این جارو با صدای کمتر از 50 تا 60 دسی بل، هیچ مزاحمی برای کسی ایجاد نمی‌کند.

مشاهده قیمت جارو رباتیک روبوراک S6 MaxV

12. روبوراک Roborock S7

جارو رباتیک روبوراک Roborock S7

این جارو رباتیک می‌تواند به سطل و مخزن تخلیه هم متصل شود. نحوه جارو زدن به صورت هوشمند با عملکرد قوی به صورت عمیق با لرزش همراه بوده و هم می‌تواند گرد و غبار را تمیز کند و هم لکه بری انجام دهد. هوش مصنوعی این جارو این قابلیت را دارد که با رسیدن به فرش، طی را بلند کرده و آن را غیر فعال کند. این جارو قدرت مکش بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین خودش دارد و با نفوذ بیشتر فرش را تمیز می‌کند. S7 به لطف باتری تقویت شده 5200 میلی آمپر ساعتی که دارد، تا 3 ساعت طول عمر باتری دارد.

این جارو قابلیت نقشه برداری در 4 سطح را داراست و دارای قفل کودک می‌باشد. علاوه بر سنسور تشخیص فرش، سنسور صخره و سنسور دیوار هم در این جارو گنجانده شده است.

مشاهده قیمت جارو رباتیک روبوراک Roborock S7

  1. زهره

    بین شیائومی Dreame bot l10 pro و سگوبو E900 کدومش رو پیشنهاد می‌فرمایین؟

  2. Neda

    سلام، بین برند یوفی و شیائومی شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن