شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

فیت بیت ورسا 2 یا اپل واچ سری 5 ؛کدام را بخریم؟

راهنما خرید

هر دو ساعت هوشمند به عنوان ردیاب تناسب اندام وظیفه ی مشابه دارند، اما یکی نصف قیمت دیگری است. قیمت اپل واچ سری 5 از 399 پوند شروع می شود و ابزار های زیادی برای کمک به ردیابی اهداف سلامتی و تناسب اندام شما دارد. اما Fitbit Versa 2 نیمی از هزینه آن را دارد و دارای بسیاری از ویژگی های مشابه است. بیایید اختلاف بین این دو ساعت را بررسی کنیم و ببینیم کدام یک از این دو ساعت برای شما مناسب است؟

اپل واچ سری 5

از بهترین های ساعت هوشمند برای طرفداران آیفون

صفحه نمایش همیشه روشن اکنون به این معنی است که همیشه می توانید بدون بلند کردن دست مچ دست خود زمان را ببینید ، اگرچه انتظار این را هم نداشته باشید که باتری بیش تر از یک روز شارژدهی داشته باشد. مانند سری 4 قبل از آن ، این ساعت هنوز هم یک ECG داخلی و تمرینات زیادی را دارد که می تواند ردیابی کند، همچنین GPS داخلی نیز دارد. هرچند فقط برای آیفون کار می کند.

فیت بیت ورسا 2

فیت بیت ورسا 2 یک ساعت هوشمند و ردیاب تناسب اندام همه چیز تمام است. نسخه 2 آن نسخه بهبود یافته نسبت به نسخه اول است که این موضوع fitbit versa 2 را گزینه مناسب برای انتخاب صاحبان اندروید و اپل کرده است. مانند اپل واچ ،fitbit versa 2 هم صفحه نمایش همیشه روشن دارد اما عمر آن باتری بیش تر از دو برابر اپل واچ است. اگر صفحه نمایش همیشه روشن شما فعال نباشد انتظار می‌رود حدود 5 روز شارژد نگه دارد. هم چنین به شما امکان ردیابی در خواب ، پشتیبانی الکسا و کنترل مکان یابی را در مچ دست به شما می دهد.

فیت بیت ورسا 2 یا اپل واچ سری 5 ؛کدام را بخریم؟

تفاوت های fitbit versa 2 و اپل واچ سری 5

اپل واچ در دواندازه (40 میلی متر و 44میلی متر ) عرضه می شود در حالی که Ftbit Versa 2 را در یک اندازه عرضه می کنند. طیف گسترده ای از بند ها را می خواهید انتخاب کنید؟شما بزرگترین انتخاب را با اپل واچ سری 5 پیدا خواهید کرد. همه چیز، از آلومینیوم و فولاد زنگ ضد زنگ گرفته تا سرامیک های گران قیمت و تیتانیوم که گران تر از 800 دلار هستند . Ftbit Versa 2 دارای سه رنگ آلومینیومی با بند های مختلف است Ftbit Versa 2 . از AMLOED که نسبت به سری نسل اول دارای نمایشگر رنگی بسیار ظریف تری است و هنگامی که نور روشنایی صفحه تا حداکثر روشن باشد راحت می توان آن را در نور آفتاب دید. اعلان ها و پیام ها روی صفحه ی نمایش واضح و خوانا هستند.
اپل واچ از نمایشگر رنگی LTPO OLED شبکیه استفاده می کند . همچنین دارای FORCE watch است، بنابراین می توانید بر روی صفحه ی نمایش فشار دهید تا گزینه های مختلفی را ثبت کنید.
هر دوی این ساعت ها ضد آب هستند واگر در معرض پاشیدن اب قرار گرفتید مشکلی برای آنها پیش نمی آید.حتی می توانید از آنها برای شنا تا عمق 50 متر استفاده کنید.

بند های فیت بیت هنوز هم برای به دست انداختن و در آوردن دشوار است. زیرا دارای ضامن های بسیار ریزی است، در حال که در اپل واچ خیلی ساده تر می توان با فشار دادن تنها یک دکمه بند ها را باز و بسته کرد.

فیت بیت ورسا 2 و اپل واچ سری 5

Fitbit versa2 در قسمت شارژ نیز بد عمل کرده. سیم شارژر نه تنها سری های قدیمی مانند نسخه ی اصلی را شارژ نمی کند ، بلکه سیم شارژ در زیر ساعت چین می خورد. بنابر این نمی شود که ساعت را در هنگام شارژ در سطح تخت قرار داد.
ویژگی های هوشمند، اپل واچ را یک قدم جلوتر قرار داده است.
اگر دوست دارید گاهی ظاهر چهره ی ساعت خود را سفارشی کنید Fitbit Versa 2 گزینه های بیشتری از اپل واچ برای انتخاب کردن دارید. یک چهره bitmoji در ساعت وجود دارد که با توجه به فعالیت ها و زمان کار های شما در روز عبارت های مختلفی در صفحه ی ساعت نشان داده می شود. هر دو ساعت دارای صفحه نمایش همیشه روشن هستند.

خرید ساعت هوشمند Fitbit Versa 2

 

اگرچه در فیت بیت ورسا 2 صفحه نمایش تک رنگ است؛ در حالی که نمایشگر اپل واچ کاملا رنگی است.
شما همیشه می توانید بین 2 استایل (آنالوگ و دیجیتال ) برای فیت بیت چهره همیشه روشن استفاده کنید. هنگامی که نمایشگر همیشه روشن فعال است، اپل واچ فقط با یک مقدار اضافی قادر به صرفه جویی در طول یک روز است. باتری Fitbit versa 2 دو و نیم روز وقتی که صفحه نمایش همیشه روشن فعال است کار می کند و همین حالت تا پنج و نیم روز طول می کشد هنگامی که نمایشگر در حالت بیدار شونده باشد . هر دو با اینکه که ساعت هوشمند هستند، از دستیاران صوتی پشتیبانی می کنند، اگرچه آنها به روشی متفاوت برخورد می کنند. در Fitbit versa 2 از الکسا برای کنترل دستگاه های هوشمند ، بررسی وضعیت هوا یا تنظیم یادآوری پشتیبانی دریافت می کنید. اما به عنوان مثال شما قادر به استفاده از صدای خود برای شروع تمرین نخواهید بود. اسپیکر نیز وجود ندارد ، بنابراین شما باید صفحه نمایش را بخوانید تا پاسخ ها را بررسی کنید. و به نوعی کند است.
در اپل واچ که با سیری پشتیبانی می شود ، می توانید کلمه بیدار را بگویید یا دکمه نگه داشتن دستیار را نگه دارید. شما قادر خواهید بود صحبت های سیری را بشنوید ، پیام های متنی ارسال کنید ، پاسخ خود را با صحبت کردن بدهید و بیشتر آنچه که سیری در تلفن شما ارائه می دهد را انجام دهید. البته ، همچنین می توانید آنچه را که اعلان از طریق تلفن شما در هر دوی این ساعت ها انجام می شود، سفارشی کنید. با این حال ، تنها در صورتی که اندروید هستید ، نه آیفون، می توانید به اعلان های فیت بیت پاسخ دهید. هر دو به شما امکان می دهند بدون توجه به تلفنی که به آن وصل شده اید، تماس ها را از مچ دست خود بپذرید و رد کنید ، اما اگر  Fitbit versa 2 داشته باشید، نمی توانید از روی مچ دست خود تماس بگیرید زیرا بلندگویی وجود ندارد. شما نیاز به تماس گرفتن از تلفن خود دارید.

فیت بیت ورسا 2 و اپل واچ سری 5
بزرگترین مزیتی که اپل واچ نسبت به Fitbit versa 2 دارد ، قابلیت اتصال داخلی GPS و تلفن همراه است. این بدان معناست که می توانید تلفن خود را در خانه بگذارید و تماس بگیرید، پیام ارسال کنید یا موسیقی پخش کنید . به عنوان مثال هنگام انجام تمرین در فضای باز. (با این وجود هزینه اضافی که نیز به همراه دارد) با SOS اورژانس نیز می توانید از مچ دست خود خدمات اضطراری را صدا کرده و موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید. به علاوه با تماس به اورژانس خود هشدار دهید. اپل واچ سری 5 قطب نمای داخلی نیز ارائه می دهد. هر دو ذخیره سازی موسیقی را ارائه می دهند، اگر چه انتقال موسیقی به Fitbit versa 2 از کامپیوتر، از استفاده از انتقال دهنده بین آیفون و اپل واچ پیچیده تر است . شما همچنین می توانید به لطف برنامه های FITBIT pay و apple pay در نسخه های Fitbit versa 2 و اپل واچ سری 5 از مچ دست خود پرداخت های خود را با یک عملیات ساده انجام دهید. در بین این دو اپل واچ سریعتر همگام سازی و انتقال تنظیمات را انجام می دهد. برنامه تناسب اندام FITBIT forteاست اما در اپل ECG (الکترو کاردیو گرام) است.

در هر حال fitbit versa 2 می تواند به شما ضربان قلبتان را در طی تمرینات نشان دهد ، چه در چربی سوزی چه در تمرینات هوازی. فقط اپل واچ سری 5 به شما امکان کنترل کردن از مچ دست را می دهد تا بتوانید وضعیت خود را در حین انجام تمرین در هر دقیقه مشاهده کنید و به علاوه هشدار هایی برای دویدن وجود دارد که اگر زیر سرعتی که برای دویدن خود انتخاب کرده اید بدوید ، می تواند به شما اطلاع دهد. در fitbit versa2نیز می توانید سرعت خود را ببینید، اما هشدار دریافت نمی کنید.
هر دو ساعت می توانند تمرینات متفاوتی را ردیابی کنند و به طور خودکار فعالیت های خاصی مانند دویدن یا پیاده روی را تشخیص دهند.

فیت بیت ورسا 2 و اپل واچ سری 5
Fitbit versa 2فقط می تواند هفت نوع تمرین را به صورت همزمان در ساعت نگه دارد، و برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر باید آنها را از برنامه Fitbit جابجا کنید. Fitbit همچنین برنامه مربی را ارائه می دهد (برای بارگیری از برنامه fitbit باید آن را بارگیری و همگام سازی کنید) که سه تمرین رایگان با راهنمایی بصری روی مچ دست شما قرار می دهد. این از نسخه اول فیت بیت هنوز تغییری نکرده، اما ممکن است برای کسانی که وقت کافی برای یک تمرین کامل نداشته باشند، لمس خوبی باشد. اگر بخواهید می توانید برای دریافت تمرین های بیشتر هزینه ی اشتراک FitbitPremium (9.99 دلار در ماه در ایالات متحده ) را پرداخت کنید.
ردیابی خواب به صورت قدیمی در فیت بیت موجود است و برنامه Fitbit مراحل مختلف خواب شما مانند REM و خواب عمیق را به شما نشان می دهد و به علاوه نمره کیفیت خواب شما را از 100 نمره به شما می دهد.

خرید اپل واچ سری 5

اما این برنامه به غیر از استاندارد های مناسب و لازم برای به موقع به رختخواب رفتن، چیز های زیادی در مورداین که چگونه خواب بهتری داشته باشید نخواهد گفت.(یعنی،مگر اینکه شما اشتراک Fitbit Premium را داشته باشید که دارای ابزار تجزیه و تحلیل خواب پیشرفته تر است). نمره خواب فعالیت شما را در نظر می گیرد، یعنی ضربان قلب و میزان ضربان قلب شما در طول شب.

فیت بیت ورسا 2 و اپل واچ سری 5
اپل واچ سری 5 به شما کمک می کندتا زبانه ها را در فعالیت روزانه خود با استفاده از یک سیستم مبتنی بر حلقه حفظ کنید، که از سری نسل اول تا کنون تغییر نکرده است. در فیت بیت ورسا 2 می توانید معیار های روزانه خود را در بخش today با پایین کشیدن صفحه اصلی پیدا کنید.
در مورد سلامتی و ردیابی به ویژه قلب، اپل واچ سری 5 پیشرفته تر است. با وجود برنامه ECG داخلی(الکتروکاردیوگرام) که از FDA ( سازمان غذا و دارو)گرفته می شود، این ساعت می تواند ضربان قلب بالا،کم و نا منظم را تشخیص دهد و بر اساس آن شما را آگاه کند. همچنین دارای تشخیص سقوط است. هر دو ساعت ردیابی چرخه قاعدگی را ارائه می دهند، اگرچه نمی توانید جزئیات مربوط به آن را در فیت بیت مانند آنچه که در اپل واچ سری 5 می توانید وارد می کنید، وارد کنید.در عوض شما باید این کار را در برنامه Fitbit انجام دهید.

کدام یک برای من مناسب است؟

با در نظر گرفتن اینکه قیمت فیت بیت ورسا 2 نصف قیمت اپل واچ سری 5 است ، اگر پول مورد توجه شماست، این ساعت برای شما مناسب است. به خصوص به این دلیل که در اندرید و ios کار می کند. همچنین فعالیتهای گسترده ای دارد که می تواند ردیابی کند و برنامه Fitbit دیدن معیار های تناسب اندام کار شما را بسیار آسان می کند.

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن