شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

تفاوت قلم اپل نسل 2 و 1 چیست؟

بررسی تخصصی

نسل دوم قلم اپل پنسل از نظر طراحی و عملکرد با نسل قبل مقایسه می‌کنیم تا بدانیم چه چیزی تغییر کرده است و آیا هزینه بیشتر آن را توجیح می‌کند یا خیر؟

اپل پنسل (2015) را آیا باید بخرم؟

قیمت اپل پنسل جدید، 30 دلار بیشتر از نسخه قدیمی(که همچنان در بازار فروخته می شود) می باشد و برای قیمت های بالاتر نیز توجیه دارد.

طراحی اپل پنسل جدید کاربردی تر است و از نظر ما هم طراحی اش بهتر به نظر می رسد.

با این حال، میتوانیم طراحی ساده و کاربردی جذاب آن را  که از مدل نسل اول گرفته شده مشاهده کنیم.

قابلیت ضربه زدن برای بیدار کردن iPad از حالت خواب (Sleep)، فوق العاده راحت است.

این قابلیتِ دو ضربی در یادداشت ها مفید است.

ضروری بودن این ویژگی در سطح گسترده هنگامی خودش را نشان می دهد که توسعه دهندگان نرم افزار های طراحی و هنر برای توسعه ی نرم افزار های خود اقدام کنند

ولی قابلیت های چسبیدن به سطح با پیوند مغناطیسی و شارژ اتوماتیک و بدون سیمِ این دسته ی کوچک است که قیمتش را توجیه میکند و به حق که این یکی از جدی ترین طراحی های عالی در این سال ها می باشد.

ولی بخش غم انگیز در این مقاله این است که مهم نیست، شما کدام یک از قلم ها را ترجیح می دهید، چرا که از بین هفت قلمِ سازگارِ آیپد، تنها دوتای آنها می توانند برای مدل جدید آیپد (و  فقط برای مدل جدید) مورد استفاده قرار گیرند. در حالی که پنج تای دیگر در مدل 2015 آیپد گیر کرده اند و در مدل 2018 قابلیت استفاده ندارند.

پس انتخاب آیپد توسط شما، قلم شما را انتخاب خواهد کرد.

اگر شما تلاش دارید تصمیم بگیرید که کدام آیپد را خریداری کنید، درخشش اپل پنسل جدید باید به عنوان یک نقطه قوت به نفع نسخه 2018 به حساب آید.

خرید قلم آیپد پرو نسل اول

بررسی کامل اپل پنسل 2015

با توجه به گمانه زنی های قبل از نمایشِ رونمایی محصولات جدید شرکت اپل، در 30 اکتبر، هنگامی که این شرکت، مدل های هیجان انگیز جدیدiPad pro, MacBook Air و Mac mini را به نمایش گذاشت جای شگفتی زیادی برای آن محصولات وجود نداشت و توجه زیادی را جلب نکرد.

چیزی که در آنجا بیشتر شگفت انگیز بود، وجود یک اپل پنسل جدید در آن نمایش بود که تقریبا تمام نگاه ها را به سمت خودش جلب کرده بود.

نسل دوم از اپل پنسل، همزمان به عنوان iPad 2018 به طرفداران معرفی شد (که برای آن زمان تنها دستگاهی می باشد که قلم با آن کار خواهد کرد).

این اپل پنسل، طرحی جدید و یک سری ویژگی های جدید را به خود گرفتته بود، و به طور کلی ظاهر و ویژگی های قدیمی خود را در گرد و غبار، رها کرده بود.

اما واقعا چقدر تغییر کرده است؟

در این مقاله ما مقایسه ای بین اپل پنسل 2015 و اپل پنسل 2018 خواهیم داشت، تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا وقت ارتقاء دادن اپل پنسل رسیده؟

کدام آیپد ها با کدام اپل پنسل کار می کند؟

این بسیار مهم است. برخی از آیپد ها با اپل پنسل 2015 کار می کنند و برخی با اپل پنسل 2018. ولی هیچ دستگاهی وجود ندارد که با هر دو کار کند. بنابراین برای کسانی که خودشان آیپد دارند، انتخاب بسیار ساده است.  قلمی را میخرید که کار کند. یا قلم دیگری تهیه کنید که با هر دو مدل سازگار باشد.

آیپدهای سازگار با نسل دوم قلم اپل

iPad Pro 12.9in (2018)
iPad Pro 11in (2018)

آیپدهای سازگار با نسل اول قلم اپل

iPad 9.7in (2018)
iPad Pro 12.9in (2017)
iPad Pro 10.5in (2017)
iPad Pro 9.7in (2016)
iPad Pro 12.9in (2015)

تفاوت قلم اپل نسل 2 و 1 چیست؟

طراحی و ساخت

ما در نگاه اول، قلم نسل قدیم را که خیلی ناب، با طراحی ساده و کاربردی بود را دوست داشتیم.

اما چند مسئله داشت.

یکی از آنها، دورِ قلم بود که بی وقفه تمایل به چرخش داشت و اگر قلم، با بی احتیاطی روی میز گذاشته میشد، معمولا به زمین می افتاد.

مورد دیگر، روشِ بسیار مسخره ی شارژ کردن آن بود. که شامل برداشتن یک درپوش کوچک (که غالبا هم گم می شد) در انتها و وصل کردن آن در یک گوشه به یک پورت برق iPad بود.

به نظر می رسد در اپل پنسل جدید هر دوی اینها حل شده اند.

اپل یک لبه تخت را تراشیده، و این یعنی،دیگر بیش از حد نمی چرخد، و یک صفِ قوی از آهنربا های قدرتمند در  2018 iPad pro modelsبه شما این اجازه را می دهد که قلم را ز طریق آن لبه ی صاف بچسبانید.

بهتر از همه، وقتی قلم با آن روش وصل شود، بدون سیم و به صورت اتوماتیک شارژ شده و شما دیگر نیازی به دو شاخه برای اتصال به برق ندارید و دیگر درپوشی هم برای گم شدن وجود ندارد.

با اینکه اپل پنسل جدید کمی کوتاه تر از آخری است، اما خوش دست می باشد.

و در آخر، سفیدِ براقِ خالصِ نسل اول، جای خود را به یک کدرِ بی روحِ مات داده است، ولی از نظر ما مات بهتر است، همچنین لوگو بر روی لبه صاف (و اگر خودتان خواستید، یک حکاکی شخصی).

خرید قلم اپل نسل دوم

ویژگی های جدید قلم

ما در مورد مشخصات قلم جدید چیز زیادی نمی دانیم، ولی با سکوتِ اپل درباره این موضوع، می توان فرض کرد که اصول اولیه مثل قبل باقی مانده است. و این موضوع خوب است چرا که قبلا در نسل اول، کارایی عالی بوده و نسل اولِ قلم، بهترین و نرم ترین قلم در اطراف iPad بود.

ولی در اینجا، چندین ویژگی جدید برای صحبت کردن وجود دارد.

ما به صورت مختصر، مراحلی که تا کنون با هم آمدیم را مرور می کنیم، و ابتدا به اتصال مغناطیسی بازمیگردیم. جدای از ارائه ذخیره سازی مناسب، انجام این کار باعث می شود، iPad برای تشخیص قلم (در اولین تلاش) و درخواست جفت کردن آن، بلافاصله عمل کند.

و وقتی که در بعد ها شما دوباره بخواهید این کار را انجام دهید، نه تنها قلم را شارژ می کند، بلکه یک جعبه کوچک به صورت پاپ آپ، در بالای صفحه ی iPad ، درصد باتری قلم را نیز نمایش می دهد.

لبه مسطح، فقط برای جلوگیری از چرخش مداد نیست. بلکه به عنوان یک دکمه هم عمل می کند.

دو بار ضربه زدن روی لبه باعث عملکرد خاص در نرم افزار های آیپدی که چنین چیزی برایشان تعریف شده باشد می شود. در حالی که فایده این ویژگی بستگی به پشتیبانی توسعه دهندگان دارد، اینطور احساس می شود که استفاده بسیار راحت تری تری نسبت به کنترل های سخت افزاری پیچیده مثل MacBook Touch Bar دارد.

برای مثال می توان کاربرد عملکرد دو ضربی در یادداشت ها را برای سوئیچ کردن بین مداد و پاک کن نام برد.

و ما فرض میکنیم که برنامه های طراحی و خلاقیت، استفاده مشابهی از این ویژگی بنیادی خواهند کرد.

آخرین ویژگی که ما به آن خواهیم پرداخت، عمل بیدار شدن از حالت اسلیپ (Sleep) است.

اگر iPad شما به خواب رفت، شما میتوانید با پنسل اپل جدید خود روی صفحه بزنید و این کار iPad را بیدار خواهد کرد و یک داکیومنت (سند) جدید در یادداشت ها برای شما باز خواهد کرد (بدون نیاز به باز کردن قفل).

این یک راه فوق العاده راحت برای پریدن مستقیم به بخش یادداشت دستگاه، برای یادداشت برداری در زمان یک بحران جزئی، بدون نیاز به باز کردن قفل و انتخاب برنامه یادداشت است.

  1. مهدی

    تشکر

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن