شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

بررسی تخصصی

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

در رابطه با ایرپاد 3 چه می‌دانید؟ آیا از ویژگی‌های آن مطلع هستید؟ آیا تاکنون تمایل داشته‌اید این مدل از ایرپاد را با مدل پرو مقایسه کنید؟ میان این دو مدل چه تفاوت‌هایی وجود دارد؟ آیا می‌توان گفت یکی از این دو مدل بر دیگری برتری دارد؟ ترجیح شما برای خرید کدام است؟ در این مقاله قصد داریم به این دسته از سوالات پاسخ دهیم. همچنین به مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله کاربردی و مفید با ما همراه باشید. تا به راحتی پاسخ سؤال‌های خود را در این زمینه به دست آورید. همچنین اطلاعات خود را گسترش دهید.

به طور کلی باید عنوان کنم که طراحی این دو مدل شبیه یکدیگر است. اما برخی از ویژگی‌ها و برچسب‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در گذشته تفاوت میان ایرپاد و ایرپاد پرو  بسیار زیاد و گسترده بود. چرا که مدل ایرپاد پرو دارای قابلیت حذف نویز، مقاومت در برابر آب، صحنه‌های گسترده‌تر و پشتیبانی صدای فضایی بود. در حالی که مدل اول این قابلیت‌ها را نداشته و از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کرد اما پس از آن که مدل ایرپاد 3 تولید شد؛ تقریباً تمامی مشکلات را برطرف کرد. همچنین باعث شد این دو مدل تقریباً در یک رده قرار بگیرند و تفاوت‌های چندانی نداشته باشند. در ادامه مقاله بررسی دقیق‌تر و جزیی‌تر این دو مورد خواهیم پرداخت.

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز مطرح شد؛ هدف ما در این مقاله آن است که این دو مدل از ایرپاد را با یکدیگر مقایسه کنیم تا دانش شما در این زمینه افزایش یابد و در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. لازم به ذکر است که هر کدام از این مدل‌ها، ویژگی‌های بسیار بیشتر و زیادتری دارند. سعی کردیم در این مقاله به ویژگی‌هایی اشاره کنیم که باعث تمایز و تفاوت میان این دو مدل شده‌اند.

علاوه بر آن لازم است بدانید ویژگی‌های ذکر شده در ادامه مقاله به عنوان اساسی‌ترین و بارزترین تفاوت‌های میان این دو مدل در نظر گرفته می‌شود. حال در صورتی که تمایل به خرید ایرپاد دارید؛ و بین انتخاب مدل‌های آن سردرگم و دودل هستید؛ توصیه می‌کنیم حتماً پیش از خرید نگاهی به این مقاله و مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو بیاندازید. تا پاسخ بسیاری از سؤالات موجود در ذهن خود را بیابید. همچنین به راحتی به انتخاب یکی از این دو مدل اقدام کنید.

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

قابلیت حذف نویز فعال

لازم است عنوان کنیم تنها  AirPods Pro دارای قابلیت حذف نویز فعال است. قابلیت حذف نویز فعال این امکان را فراهم می‌کند که سر و صدای بیرون شما را اذیت نکند. در واقع به گونه‌ای شما را به یک دنیای دیگر می‌برد. این موضوع باعث می‌شود که شما بتوانید در سفرهای خود محیطی ساکت و آرام را تجربه کنید. حتی در این مسیر با دقت روی اهداف و کارهای‌تان تمرکز کنید. بدون آن‌که صدایی از بیرون مزاحم شما شود و یا ذهن‌تان را درگیر سازد. این موضوع از قابلیت‌های بسیار ایده‌آل و مناسب  ایرپاد پرو در نظر گرفته می‌شود.

البته امروزه حتی اگر گزینه و قابلیت حذف نویز فعال را انتخاب نکنید؛ پادهای اصلی، سطحی از آن‌چه را که ما انزوای نویز غیر فعال در نظر می‌گیریم را در اختیار افراد قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که این موارد به اندازه ANC مناسب نیستند. اما تا حدی باعث کاهش نویز خواهند شد.

قابلیت گوشواره‌های سیلیکونی برای تناسب بهتر

از دیگر قابلیت‌های ایرپاد پرو این است که گوشواره‌های سیلیکونی برای تناسب بهتر دارد. اگر دقت کرده باشید ما در ابتدای مقاله نیز عنوان کردیم که این دو مدل تفاوت چندانی از نظر طراحی ندارند اما یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های موجود در طراحی مدل ایرپاد پرو و ایرپاد 3 این است که مدل پرو با گوشواره‌های قابل تعویض عرضه می‌شود که این گوشواره‌ها به سهولت اتصال محکم‌تر و راحت‌تر کمک می‌کنند.

شاید تصور کنید اتصال محکم در ابتدا ناراحت کننده به نظر می‌رسد اما باید عنوان کنیم که اتصال‌های محکم‌تر در واقع بهترین پاسخ را ارائه می‌دهند. چون باعث می‌شوند هیچ صدایی با خروج از گوش تلفیق نشود. از آنجایی که نوک‌ها از سیلیکون متلاطم ساخته می‌شوند؛ قرار گرفتن آن‌ها در مجرای گوش آسیب و ضرری به دنبال ندارد. این قابلیت باعث شده است که ما ایرپاد‌های معمولی را ناراحت کننده‌تر در نظر بگیریم. چرا که آن‌ها از پلاستیک انعطاف‌پذیر ساخته شده‌اند که همیشه در قسمت بیرونی مجرای گوش به راحتی و بدون دردسر قرار نمی‌گیرند. از این رو ممکن است مشکلاتی را برای افراد به وجود آورند.

عمر باتری

در این قسمت از مقاله مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو قصد داریم به موضوع عمر باتری بپردازیم. به طور کلی آمار و محاسبات انجام شده نشان می‌دهد؛ عمر باتری ایرپاد 3 نسبت به ایرپاد پرو بیشتر است. این موضوع نشان‌دهنده برتری ایرپاد 3 در زمینه باتری است. به طور کلی  می‌توان گفت شما می‌توانید به صورت مداوم ۶ ساعت از ایرپاد 3 استفاده کنید. این موضوع در حالی است که برای استفاده از ایرپاد پرو به صورت مداوم تنها  4.5 ساعت فرصت دارید.

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

به طور کلی قانونی در میان مدل‌های ایرپاد وجود دارد که بیان می‌کند ایرپادهای ظاهراً برتر، عمر باتری کوتاه‌تری دارند. ممکن است با خود فکر کنید که چرا با وجود برتری ایرپاد پرو در بقیه زمینه‌ها، ایرپاد 3 از نظر عمر باتری قوی‌تر است؟ باید عنوان کنیم این موضوع به حذف نویز فعال برمی‌گردد. در واقع عدم وجود این قابلیت در ایرپاد باعث حفظ باتری و همچنین افزایش طول عمر آن می‌شود.

قیمت و صرفه اقتصادی

از دیگر مواردی که قصد داریم در مقاله مقایسه ایرپاد پرو و ایرپاد 3 به آن بپردازیم؛ قیمت این دو مدل است. در اغلب موارد قیمت ایرپاد 3  نسبت به ایراد پرو ارزان‌تر است. البته ارزان‌تر بودن این مدل نسبت به ایرپاد پرو و منطقی به نظر می‌رسد. چرا که بسیاری از قابلیت‌های کاربردی و ایده‌آل ایرپاد پرو در مدل  ایرپاد 3 وجود ندارد. از این رو باعث کم‌تر بودن قیمت آن نسبت به مدل پرو شده است.

البته ممکن است در برخی موارد و برخی موقعیت‌ها همچون جمعه سیاه و… شما شاهد تخفیف‌هایی برای خرید ایرپاد پرو باشید. از این رو در چنین مواقعی ممکن است قیمت این دو مدل تقریباً یکسان و یک اندازه لحاظ شوند و هیچ کدام نسبت به دیگری برتری قیمت نداشته باشند.

ایرپاد 3 یا ایرپاد پرو؟

اگر با دقت مطالب موجود در این مقاله را خوانده باشید؛ قطعاً به این نتیجه خواهید رسید که ایرپادپرو نسبت به ایرپاد 3 دارای قابلیت‌های بیشتر و بالاتری است. از این رو احتمالاً خرید این مدل از ایرپاد را هدف خود قرار خواهید داد. اما ممکن است بسیاری از افراد به دلیل آن‌که قیمت ایرپاد 3 مناسب‌تر است؛ آن را به عنوان هدف خود در نظر بگیرند و آن را تهیه کنند. از این رو خرید هر کدام از این دو مدل کاملاً بستگی به شرایط و سلیقه افراد دارد. در واقع افراد برای خرید هر محصول از جمله ایرپاد، معیارهای مشخصی را برای خود در نظر می‌گیرند. از این رو بهتر است متناسب با معیارها و مشخصات در نظر گرفته شده محصول نهایی و مورد نظر خود را خریداری کنند تا بهترین و موفق‌ترین خرید را داشته باشند.

البته این موضوع را باید عنوان کنیم که این دو مدل تقریباً شبیه به یکدیگر هستند. همچنین کاربردهای تقریباً مشابهی را دارند. از این رو تفاوت زیاد و چندانی بین این دو مدل وجود ندارد. در واقع تفاوت میان آن‌ها تنها چند مورد از قابلیت‌های ایرپاد پرو است که در ایرپاد 3 وجود ندارد.

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

جمع بندی مطالب و نکات پایانی

با توجه به مطالب و نکات گفته شده در طول این مقاله، سعی کردیم به طور دقیق، واضح و مشخص به مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو بپردازیم. همچنین در رابطه با برترین و اساسی‌ترین ویژگی‌ها و تفاوت‌های آن‌ها مطالب و نکات جالب و مفیدی را برای‌تان ارائه کردیم. از این رو شما می‌توانید با خواندن این مقاله، با دانش و آگاهی از ویژگی‌ها و تفاوت‌های میان این دو مدل، یکی از آن‌ها را برگزینید.

لازم به ذکر است که خرید آگاهانه همواره می‌تواند رضایت شما را به ارمغان آورد. چرا که مدلی را که انتخاب کرده‌اید دقیقاً بر اساس ویژگی‌ها و معیارهای مورد نظر خودتان در نظر گرفته شده است. از این رو توصیه می‌کنیم بیش از خرید هر محصول از جمله ایرپاد، ابتدا مقالات مرتبط با ویژگی‌ها و تفاوت‌های آن با سایر مدل‌ها را مطالعه کنید تا خرید بهتری را داشته باشید.

خرید ایرپاد 3

خرید ایرپاد پرو

  1. علی اکبری

    قیمت حدودی خرید ایرپاد 3 چنده الان؟

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن