شماره تماس 07136474110

ورود / ثبت نام
گوشی موبایل LG G6

مشکلات باتری موبایل LG G6 را چگونه حل کنیم؟

آموزش

ال جی در طراحی جدیدترین پرچمدار خود یعنی LG G6 سنگ تمام گذاشته و گوشی بسیار زیبا و جذاب ارائه کرده است که به دلیل داشتن صفحه نمایش بزرگ و طراحی مدرن مورد استقبال طرفداران ال جی قرار گرفته است. گوشی موبایل ال جی جی 6 دارای باتری 3300 میلی آمپر با شارژدهی مناسب است.

اگر شما این گوشی را تهیه کرده اید و پس از مدتی به دلیل نصب نرم افزار های مختلف و دستکاری تنظیمات شارژدهی آن ضعیف شده است در ادامه با هایتل همراه باشید تا شما را با روش های صرفه جویی در مصرف باتری LG G6 آشنا کنیم.

 باتری ال جی LG G6

اپلیکیشن های با مصرف باتری بالا:

مشکلات باتری موبایل LG G6

یکی از بزرگترین و در عین حال ساده ترین موارد برای شناسایی، اپلیکیشن هایی هستند که بیش از نیاز خود توان باتری دستگاه را مصرف کرده و باعث افت بازدهی آن می شوند. برای مثال، نصب تنها یک یا دو اپلیکیشن از این دست اپلیکیشن ها می تواند مصرف باتری دستگاه شما را به شکل آزاردهنده ای افزایش دهد. برای حل این مشکل در گوشی جی 6 تنها کافیست آن اپلیکیشن را شناسایی کرده و آن را پاک یا مصرف آن را کنترل نمایید.

برای این کار منوی تنظیمات دستگاه خود را باز کنید. سپس به بخش Battery & power saving و پس از آن هم به بخش Battery usage مراجعه نمایید. در این بخش مصرف باتری دستگاه خود به وسیله ی بخش های مختلف نرم افزاری را مشاهده خواهید کرد. با مراجعه به این بخش لیستی از اپلیکیشن های خود به همراه مصرف باتری آن ها را مشاهده خواهید کرد. برای مثال، یک اپلیکیشن شبکه ی اجتماعی می تواند به دلیل اجرای دائمی در پس زمینه، مصرف باتری بالایی داشته باشد.

در صورتی که در بخش بالا اپلیکیشنی را مشاهده می کنید که انتظار چنین مصرفی از آن را نداشته اید، می توانید با ضربه زدن بروی اسم آن، آن را از اجرا در پس زمینه خارج کنید. اما اگر از یک اپلیکیشن در طول روز زیاد استفاده می کنید، طبیعی است که آن اپ در این لیست وجود داشته باشد. بنابراین، Force Stop کردن آن اپ لازم نیست. توجه داشته باشید که با انجام این کار ممکن است برخی از سرویس های اپلیکیشن ها غیرفعال شوند. برای مثال، در صورتی که این کار را بروی اپلیکیشن تلگرام انجام دهید، دیگر در زمانی که درون اپلیکیشن نباشید، نوتیفیکیشن دریافت نخواهید کرد. اما در صورتی که به اجرای این گونه ی چنین اپلیکیشنی نیاز ندارید، می توانید با بستن آن در پس زمینه از مصرف بالای باتری آن جلوگیری نمایید.

پس از انجام این کار، چند روز بعد دوباره به این منو مراجعه کنید و ببینید که آیا تغییراتی در مصرف باتری دستگاه شما وجود داشته است یا خیر. در صورتی که چنین نبود، سایر متدها را بررسی نمایید.

پاک کردن یا غیرفعال سازی اپلیکیشن های بی استفاده:

مشکلات باتری موبایل LG G6

به صورت پیش فرض هر کمپانی که گوشی هوشمند خود را تولید می کند، تعدادی اپلیکیشن را از کارخانه بروی گوشی های خود نصب می کند. در برخی از موارد به اندازه ای کمپانی تلاش می کند تا کاربران از اپلیکیشن های پیش فرض نصب شده بروی گوشی خود استفاده کنند که تعداد بالای این اپلیکیشن ها بروی دیوایس کاربر می تواند باعث بروز مشکلاتی ازجمله مصرف بالای باتری دستگاه شود. گوشی G6 نیز یکی از این موارد است که ممکن است مصرف بالای باتری در آن به دلیل اپلیکیشن های از پیش نصب شده بروی آن باشد.

برای حل این مشکل، یک یا دو راه حل پیش روی شماست. در برخی از موارد کمپانی سازنده ی گوشی امکان حذف اپلیکیشن های پیش فرض را به کاربر نمی دهد و کاربران تنها می توانند آن ها را غیرفعال یا Disable کنند. در گوشی خود به منوی تنظیمات رفته و سپس بخش Apps را باز کنید. در این بخش لیستی از اپلیکیشن های موجود بروی دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. سپس با مشاهده ی هر اپلیکیشنی که به نظرتان از آن استفاده نمی کنید، می توانید با ضربه زدن بروی آن، وارد بخش تنظیمات مربوط به آن اپ شوید. در این بخش یکی از دو گزینه ی Uninstall یا Disable در اختیار شما خواهد بود که می توانید با استفاده از آن ها از اجرای این اپلیکیشن ها جلوگیری نمایید.

توجه مهم: در برخی از موارد اپلیکیشنی که کاربران فکر می کنند وجود آن هیچ گونه اهمیتی برای گوشی هوشمند آن ها ندارد، آن اپلیکیشن جزو اپلیکیشن های سیستمی سیستم عامل اندروید بوده و غیرفعال سازی آن می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. بنابراین، پیشنهاد می کنیم که تنها اپلیکیشن هایی را مورد بررسی قرار دهید که از غیرسیستمی بودن آن ها مطمئن هستید. یا در صورتی که اپلییکشنی را غیرفعال کردید و پس از آن با مشکلاتی روبرو شدید، دوباره به همین بخش مراجعه کرده و آن را فعال کنید.

سنسورهای غیرقابل استفاده ی گوشی خود را خاموش کنید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

از مواردی که می تواند باعث مصرف باتری بالا در گوشی های هوشمند و گوشی G6 باشد، فعال بودن دائمی سنسورهای این گوشی است. برای مثال، برخی از کاربران به صورت دائمی Wi-Fi، بلوتوث، GPS یا سایر سنسورهای دستگاه خود را فعال می کنند اما به مصرف باتری این اجزای سخت افزاری توجهی ندارند.

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث مصرف قابل توجهی از باتری دستگاه بشود، فعال بودن موقعیت یاب یا همان GPS دستگاه می باشد. دلیل اصلی این موضوع هم امواج قدرتمند و پرانرژی است که از گوشی برای رسیدن به ماهواره ها ارسال می شوند.

بنابراین، پیشنهاد می کنیم در صورتی که در زمان هایی نیازی به این قابلیت ها ندارید، حتماً آن ها را خاموش کنید. برای مثال، زمانی که قصد بیرون رفتن از خانه را دارید و دیگر به ارتباط Wi-Fi خود دسترسی ندارید، آن را خاموش کنید. چراکه در صورت فعال بودن آن، به صورت دائمی به دنبال شبکه های Wi-Fi می گردد. یا همانطور که پیشتر اشاره شد، در صورتی که به موقعیت یابی نیاز ندارید، GPS دستگاه خود را خاموش کنید.

حالت بهینه سازی باتری در گوشی خود را تنظیم کنید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

LG در گوشی جدید خود از حالت بهینه سازی یک مرحله ای استفاده کرده است و به صورت خودکار با رسیدن به مقدار مشخصی از باتری فعال می شود. برای مثال، کاربران می توانند تنظیم کنند که با رسیدن باتری دستگاه به 15 درصد، این حالت به صورت خودکار فعال شود تا در صورتی که به شارژر دسترسی ندارند، بتوانند بازدهی بیشتری را از باتری خود دریافت کنند.

البته از این حالت می توان زمانی که حتی باتری دستگاه به میزان کاملاً شارژی هست نیز استفاده کرد. برای نمونه، در صورتی که در حالت 90 درصدی شارژ باتری آن را فعال نمایید، به جای بازدهی یک روزه از باتری دستگاه خود می توانید این زمان را تا یک و نیم روز افزایش دهید. البته توجه داشته باشید که این کار با ایجاد محدودیت هایی در دستگاه انجام می شود؛ برای نمونه، روشنایی صفحه نمایش کاهش می یابد و اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه محدود می شود.

همچنین، زمانی که حالت بهینه سازی در G6 فعال باشد و آن را به شارژر متصل کنید، این حالت به صورت خودکار غیرفعال می شود.

تغییراتی را در صفحه نمایش دستگاه خود اعمال کنید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

همانطور که احتمالاً می دانید، بیشترین مصرف باتری نه تنها در گوشی جی 6 بلکه در تمامی گوشی های هوشمند مربوط به صفحه نمایش آن ها می باشد. بنابراین، بهینه سازی این بخش می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش کارایی باتری دستگاه داشته باشد. برای تنظیم این بخش می توانید به منوی تنظیمات دستگاه خود و سپس بخش Display مراجعه نمایید.

  • روشنایی: روشنایی صفحه نمایش هرچه بروی مقدار پایین تری تنظیم شده باشد، مصرف باتری دستگاه نیز کمتر خواهد بود. با تنظیم مقدار آن بروی روشنایی کم، می توانید زمانی که نیاز به روشنایی بیشتر صفحه نمایش داشتید به سادگی آن را افزایش دهید. همچنین، قابلیت دیگر پیش روی کاربران G6 استفاده از سنسور سنجش نور محیط برای تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش می باشد که البته با فعال سازی آن نمی توان انتظار کاهش مصرف باتری در گوشی را داشت.
  • صفحه نمایش همیشه روشن: یکی از قابلیت های کاربردی که در گوشی ال جی جی6 شاهد استفاده از آن هستیم، قابلیت نمایشگر همیشه روشن بکارگرفته شده در این دستگاه می باشد که با استفاده از آن کاربر می تواند بدون نیاز به بازکردن قفل دستگاه خود و تنها با نگاه به صفحه نمایش گوشی خود از وضعیت آن آگاه شود. اما این قابلیت مصرف باتری نسبتاً بالایی را نیز برای این گوشی به همراه دارد. برای حل این مشکل می توانید آن را به صورت کامل خاموش کنید یا راه حل دیگری که پیش روی شماست تا بتوانید ضمن استفاده از این قابلیت مصرف باتری آن را نیز کاهش دهید، استفاده از حالت daily timeout می باشد. با فعال سازی این حالت، قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن از ابتدای صبح در گوشی شما فعال می شود و تا آخر شب نیز فعال می ماند اما در زمان نصف شب خاموش می شود.
  • اسکرین تایم اوت: یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث مصرف قابل توجهی از باتری دستگاه شود، مدت زمان روشن ماندن آن در صورت عدم فعالیت کاربر می باشد. به صورت پیش فرض این مقدار در گوشی G6 بروی یک دقیقه تنظیم شده است اما پیشنهاد می کنیم که آن را به 30 ثانیه کاهش دهید تا مصرف باتری گوشی خود را کاهش دهید.

همیشه از آخرین آپدیت ها استفاده کنید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

همه ی کمپانی های تولیدکننده ی گوشی های هوشمند، از جمله LG، تلاش می کنند تا با ایجاد بهینه سازی هایی در بخش نرم افزاری دستگاه های خود، مصرف باتری گوشی های خود را کاهش دهند. از همین رو، بهتر از همیشه از جدیدترین آپدیت های عرضه شده برای G6 خود استفاده نمایید تا از جدیدترین بهینه سازی ها در گوشی خود بهره مند شوید.

برای چک کردن آپدیت ها تنها کافیست که به منوی تنظیمات، بخش About Phone و سپس بخش Update Center مراجعه نمایید. همچنین، یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث بهبود مصرف باتری در این گوشی شود، بروز بودن اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه است. برای این کار تنها کافیست که به اپلیکیشن پلی استور مراجعه نمایید و سپس از منو بروی گزینه ی My apps & games ضربه بزنید. پس از آن می توانید لیستی از اپلیکیشن هایی که بروی گوشی شما نصب هستند و برای آن ها آپدیت عرضه شده است را مشاهده کنید. برای بروزرسانی یکجای آن ها هم تنها کافیست که گزینه ی Update All را لمس نمایید.

بروزرسانی خودکار گوگل پلی را غیرفعال کنید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

در بخش پیش اشاره کردیم که بروز بودن اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه می تواند باعث بهینه سازی مصرف باتری در آن گوشی شود اما این به معنی بازدهی باتری بیشتر با فعال بودن قابلیت آپدیت خودکار گوگل پلی نمی باشد.

با فعال بودن آپدیت خودکار گوگل پلی، این سرویس به صورت دائمی برای یافتن جدیدترین آپدیت ها برای گوشی شما و اپلیکیشن های آن، به گوگل متصل شده و اطلاعات موردنیاز خود را دریافت می کند. همچنین، نصب اپلیکیشن ها نیز که فرایند نسبتاً سنگینی برای پردازنده ی دستگاه می باشد، می تواند باعث افزایش مصرف باتری شود.

اما در صورتی که این قابلیت خاموش باشد و خود شما در زمان هایی مناسب اقدام به بروزرسانی اپلیکیشن های خود کنید، تاثیر مثبت آن را بر مصرف باتری در گوشی G6 خود مشاهده خواهید کرد.

برای این کار به اپلیکیشن گوگل پلی در گوشی خود مراجعه کنید. سپس با بازکردن منوی موجود در سمت چپ، گزینه ی Settings را انتخاب نمایید. پس از آن بخش Auto-update apps را لمس کنید. در این بخش سه گزینه پیش روی شما می باشد. گزینه ی اول به معنی عدم آپدیت خودکار اپلیکیشن ها می باشد. گزینه ی دوم به معنی آپدیت اپلیکیشن ها به صورت خودکار در زمان اتصال به اینترنت ( چه اینترنت Wi-Fi و چه اینترنت سیمکارت ) است و گزینه ی سوم هم به معنی آپدیت خودکار تنها با استفاده از Wi-Fi می باشد. پیشنهاد می کنیم که گزینه ی اول را انتخاب نمایید.

از قابلیت های ” بهینه سازی باتری” در تنظیمات استفاده نمایید:

مشکلات باتری موبایل LG G6

در گوشی جی 6 شاهد وجود بخشی هستیم که با ایجاد تناسب میان عملکرد اپلیکیشن ها و مصرف باتری آن ها، می تواند در کاهش مصرف باتری در این گوشی تاثیرگذار باشد. برای این کار به منوی تنظیمات، بخش Battery & power saving و سپس بخش  Ignore optimizations مراجعه نمایید. 

در این بخش می توانید لیستی از اپلیکیشن ها که قابلیت بهینه سازی در مصرف باتری آن ها وجود دارد را مشاهده نمایید. با فعال سازی گزینه ی روبروی هر اپلیکیشن، شما آن را از حالت بهینه سازی خارج خواهید کرد و امکان اجرای معمولی آن را فراهم می کنید. بنابراین، در صورتی که احساس می کنید که اجرای اپلیکیشنی در گوشی شما با مشکل و افت عملکرد مواجه می شود، می توانید این لیست را چک کنید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

ارسال نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+افزودن

    +افزودن